Zima je pro naše vlasy velmi stresujícím obdobím. Vlasy dostávají pořádně zabrat, a proto je vhodné zvýšit intenzitu péče a zařadit procedury pro obnovu a výživu vlasů. Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak vlasy po zimě zregenerovat a vrátit jim krásný vzhled. Zkuste vlasové masky! Zvládnete je připravit hravě sama doma!

Poškozené vlasy

Kokosový olej je dobrý snad na vše, co vás napadne. Používá se na vlasy, na vaření, na bělení zubů, ale i na suchou kůži. Udržuje vlasy silné a lesklé. Mandlové mléko je ideální pro zjemnění vlasů a vaječné bílky obsahují pro naše vlasy skvělé množství bílkovin! Smíchejte vaječný bílek s pěti lžícemi mandlového mléka a přidejte dvě lžíce kokosového oleje. Směs promíchejte a naneste na celé vlasy. Nevynechávejte ani pokožku hlavy, protože bílky také bojují proti lupům! Masku nechte na vlasech asi hodinu a potom opláchněte studenou vodou.

Suché vlasy

Med zadržuje vlhkost, proto je pro suché vlasy nejlepší. Olivový olej je plný antioxidantů, které podporují zdraví vlasů a jsou dobré pro pokožku hlavy. Použití této masky jednou týdně vám zajistí zářící, pružné a krásné vlasy! Smíchejte půl hrníčku medu a dvě lžíce olivového oleje a naneste na vlasy. Pokud vám maska zůstala, klidně si ji schovejte na další použití. Nechte ji na vlasech působit deset minut a poté opět opláchněte studenou vodou.

Mastné vlasy

Máte-li problém s mastnými vlasy, máme pro vás řešení. Jednoduše použijte jablečný ocet. Jeho kyselost redukuje oleje, které se na pokožce hlavy tvoří. Citronová šťáva pomáhá snižování mastnoty pokožky hlavy a dodává vlasům lesk. Kyselost však může zbavit vlasy všech olejů, což znamená, že jsou křehké a suché, proto tuto masku doplňte medem. Je to perfektní kombinace na mastné vlasy. Masku vytvoříte půl hrnkem jablečného octa, šťávou ze dvou citrónů a dvou polévkových lžic medu. Všechny tyto suroviny dobře promíchejte. Aplikujte na vlasy a celou pokožku hlavy. Nechte působit deset minut a opláchněte studenou vodou. Můžete se těšit na skvělý výsledek!

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Diskuze