Dior slaví úspěch s Cruise 2020

Módní dům Dior je známý svou extravagancí a vlastním pohledem na módu jako takovou. Kolekce Cruise 2020 ale všechny mile překvapila. Je totiž plná pocitů, odvahy a etnické tématiky. Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri se na tuto kolekci velmi těšila a promýšlela ji se svým týmem do nejmenších detailů. Výsledek rozhodně stojí za to. 

Módní přehlídka měla neuvěřitelnou atmosféru

Ještě více, než samotná kolekce, se módnímu domu podařilo připravit módní přehlídku, která měla neuvěřitelnou atmosféru. Konala se v Marakéši, a to konkrétně v Palais El Badi – historickém a překrásném paláci ze 16. století, ze kterého je historie cítit na každém rohu. To správné kouzlo módní přehlídky bylo především díky tisícům zapálených svíček na zrcadlové hladině, rituální hudbě místních hudebníků a také kořeněné vůni místních kultur.

Práce s africkými kořeny byl splněný sen

Sama Maria Grazia Chiuri přiznává, že tato módní přehlídka byl její splněný sen. Vždy ji totiž lákaly africké národnosti, kultura i historie. Inspiraci hledala především s zemích, kde se Afrika setkává s Evropou. Jejím tajným úkolem bylo najít společný základ pro celou kolekci.

Látka pocházející Pobřeží slonoviny

Celá kolekce je inspirovaná africkými kořeny, proto i látka musela být tématická. Opravdu velmi kvalitní voskovaná potištěná látka pochází z Pobřeží slonoviny, a to konkrétně od společnosti Uniwax. Na celé kolekci se podíleli nejen zástupci Dior, ale také umělci a řemeslníci z místních zemí, ti přeci jen znají svou kulturu nejlépe ze všech. Proto je vyzvala Maria Grazia Chiuri ke spolupráci.

Kolekce je plná přírodních tónů a vzorů, které z Cruise 2020 dělají stále více oblíbenou kolekcí značky Dior.

Foto: Facebook.com/dior, christiandior.com.