Dávno odzvonilo dobám, kdy jsme se za dioptrické brýle styděli a jejich nošení pro nás bylo spíše za trest. V současné době už se stále více z nás přiklání k názoru, že brýle nemusí být nutně naší nevýhodou, ba naopak je můžeme považovat za přednost našeho vzhledu. Dioptrické brýle byste proto neměli vybírat jen na základě technických parametrů, ale i s ohledem na jejich design. Když totiž vyberete správně, můžou vám skvěle zalichotit!

Dioptrické brýle nejsou překážka

Nosíte dioptrické brýle? V tom případě se za ně nemusíte stydět! Není to žádná ostuda, ne nadarmo se brýle dostávají do popředí zájmu i těch, kteří je vlastně vůbec nepotřebují – určitě jste si všimli internetu zahlceného fotkami lidí, kteří nosí brýle, jež na první pohled vypadají jako dioptrické, ale ve skutečnosti mají obyčejná sklíčka. Na pohled to ale vypadá dobře a s jejich pomocí lze vytvořit opravdu zajímavý look!

Víte, jak si brýle správně vybrat?

Vybrat dioptrické brýle se na první pohled zdá jako jednoduchý úkol. Stačí se držet doporučení, co se týče velikosti dioptrií a pozornost věnovat i designu a je vyhráno. Jenže pozor – výběr brýlí není jen tak a vy byste měli vědět, jak správně na to!

Brýle musí sedět vašemu tvaru obličeje

Co tvar obličeje, to jiný typ vhodných brýlí. Pakliže je váš obličej kulatý, budou vám slušet hranaté dioptrické brýle doplněné o tenké obroučky. Lidem s hranatým obličejem naopak nejvíce sednou brýle oválné, chybnou volbou nebudou ani bezobroučkové brýle, které jsou mezi lidmi stále oblíbenější. Pakliže máte oválný obličej, můžete si gratulovat – vám totiž budou slušet prakticky jakékoli brýle, po kterých sáhnete, takže máte při výběru volnou ruku.

Pozornost věnujte vhodným obroučkám

Velmi častou chybou je špatná volba obrouček – konkrétně pak jejich velikosti. Co se obrouček týče, pamatujte na to, že by vám měly sahat maximálně do úrovně vašeho obočí – ani ne výše, ani ne níže. Nevybírejte si příliš široké obroučky, rozhodně by neměly být širší nežli vaše lícní kosti. Důležité také je, aby vaše oči byly ve středu očnice. Co se týče spodní části brýlí, dbejte na to, aby se nedotýkaly vašich tváří. Možná to na vás působí příliš složitě, ale pokud dodržíte všechna doporučení, podaří se vám dioptrické brýle vybrat správně.

Ostré rysy obličeje můžete s brýlemi zjemnit

Pyšní se váš obličej ostrými rysy a vy se za ně stydíte? Ale no tak! To je strašná škoda. Pakliže máte ostřejší rysy, můžete je s pomocí dioptrických brýlí zjemnit. Jak? Je to vlastně docela jednoduché i vcelku logické. Stačí si vybrat takové, které jsou oblejší – oblý tvar ve spojení s vašimi ostrými liniemi obličeje vytvoří ideální kontrast. A to je přesně to, co potřebujete, ne?

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze