Dokonalou postavu bez jediného gramu navíc by si tajně (nebo možná i veřejně) přála snad každá žena. Ne každé z nás byla do vínku nadělena perfektní postavička jako lusk a ne všechny se proto můžeme pyšnit ideálními mírami modelky a tvary, za kterými se muži s jazykem na vestě často otáčí. Není se tak čemu divit, že se mnohdy ve snaze dosáhnout vytouženého vzhledu upínáme na nejrůznější diety, které kolikrát hraničí se zdravím. Jako třeba drunkorexie.

Víte, co je drunkorexie?

Možná i vám tohle právě teď proběhlo hlavou. Je pravda, že drunkorexie asi nebude pro většinu lidí příliš známým pojmem a možná se i vy o existenci této diety poprvé dozvídáte až z našeho článku. Proto nebude na škodu, když vám tohle slovíčko trochu blíže představíme.

Drunkorexie je výměna alkoholu za jídlo

Možná vás to napadlo, protože onen název k tomu tak trochu vybízí. Jestliže jste si mysleli, že má drunkorexie něco společného s pitím, nebyli jste vůbec daleko od pravdy. Jedná se svým způsobem o velmi nebezpečnou dietu, při které ženy (u mužů se to sice může stát taky, ale u žen je to podle statistik daleko pravděpodobnější) vymění jídlo za alkohol.

Činí tak z přesvědčení, že alkohol není tak kalorický jako jídlo, takže pokud jím nahradí potraviny a místo jídla budou pít, nebudou přibírat a naopak začnou hubnout. Je pravda, že alkohol obsahuje pouze prázdné kalorie, ale to neznamená, že byste po něm nemohli přibrat. I když to možná zní lákavě, prázdné kalorie vás nejen vůbec nezasytí, ale zároveň vaše tělo ochudí o veškeré důležité živiny a další látky, které tolik potřebuje.

Dieta s opačným efektem

Drunkorexie je rozhodnutí, které může negativním způsobem ovlivnit vaše zdraví. A to tak, že pořádně. Prázdné kalorie obsažené v alkoholu v sobě nemají vitamíny, nemají žádnou výživovou hodnotu a nenajdete v nich ani žádné látky, které naše tělo tolik potřebuje, aby mohlo fungovat správně.

Zajímavostí je, že tahle rádoby dieta má spíše opačný efekt. Co to znamená? Že ačkoli se na ní ženy upínají ve snaze zhubnout, naopak díky ní začnou přibírat. Vynechávání jídla a nahrazení jej několika skleničkami alkoholu naopak způsobí, že začnete na váze přibírat. Pravidelná strava je pro tělo důležitá, v opačném případě si tělo začne ukládat zásoby. Nemluvě o tom, že bez jídla tělo trpí a strádá.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze