Detoxikační pleťová maska dodá vaší tváři novou energii

Naše pleť je dnes a denně vystavována mnoha vlivům, které na ni nemají zrovna pozitivní dopad – nejen znečištěné prostředí, ve kterém žijeme, ale také hektický způsob života naší pokožce jednoduše škodí.

Prach, výfukové plyny, přetopené nebo naopak příliš klimatizované místnosti, stres, nedostatek spánku, špatná strava – tomu všemu naše pleť každý den čelí. Není se čemu divit, když se nám „odmění“ pupínky, ztrátou živé barvy nebo jinými problémy.

Foto: Pexels.com

Stačí málo a pleť ztrácí rovnováhu

Mnohdy si ani neuvědomíme, v jak špinavém prostředí se vlastně pohybujeme. Prachové částice jsou velmi drobné, okem nezaznamenatelné a právě proto jim nedělá problém proniknout hluboko do pórů, kde ulpí a je poté náročné se jich zbavit. Napáchají zde neplechu a problémy s pletí na sebe nenechají dlouho čekat.

Stačí proto velmi málo a pleť ztratí svoji rovnováhu, což má za následek mimo jiné také rychlejší stárnutí a dřívější vznik nežádoucích vrásek. Přichází o svoji obranyschopnost, je citlivější, podrážděnější a sušší.

Foto: Pexels.com

Očistu pleti zajistí detoxikační masky

Pleťové nebo chcete-li jinak řečeno obličejové masky jsou v poslední době hitem. K dostání jsou v mnoha provedeních, liší se nejen složením, ale také způsobem nanášení – některé jsou slupovací, jiné zase mají podobu plátýnka, které si přiložíte na obličej a necháte působit.

Výhodou pleťových masek je, že dokážou z pleti vytáhnout i hluboko usazené drobné nečistoty (výše zmíněné částečky prachu).

Používejte masku správně, ať to má smysl

Rozhodly jste se dopřát své pleti důkladnou očistu a sáhly jste po některé pleťové masce? V tom případě byste měly vědět, jak ji použít správně – teprve tehdy to bude mít smysl. K čemu vám bude snaha pomoci své pleti, když masku aplikujete na neodlíčenou pokožku?

Foto: Pexels.com

Z toho plyne, že před nanesením obličejové masky pleť nejdříve důkladně odličte a zbavte veškerého make-upu. Poté ji můžete omýt čistou vodou a osušit. Nejlépe bude maska působit, pokud ji na obličej nanesete po koupeli nebo po sprše – tehdy totiž bude pleť nahřátá a uvolněná.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.