designSUPERMARKET přiveze do Prahy Danit Peleg, autorku módní kolekce z 3D tiskárny

designSUPERMARKET přiveze do Prahy designérku Danit Peleg, která jako první vytvořila módní kolekci pomocí domácí 3D tiskárny. Na festivalu představí svou tvorbu také designéři z Izraele, Holandska a Slovinska.

Nejočekávanějším zahraničním hostem devátého ročníku festivalu designSUPERMARKETu je izraelská módní návrhářka Danit Peleg, která v Praze představí svou módní kolekci vytvořenou pomocí 3D tisku. Celý módní svět i média jako New York Times, Wall Street Journal, Vogue či Elle ohromila Danit Peleg unikátním spojením módy a nejnovější technologie a během měsíce se tak z absolvující studentky stala hvězdou. Rozpoutala diskusi o módní revoluci, když jako první svou pětidílnou kolekci včetně bot a doplňků vytiskla pomocí běžné uživatelské 3D tiskárny. Tím posunula svět módy blíž k budoucnosti, kdy si budeme moci, jak sama říká, tisknout oblečení z pohodlí domova. Exkluzivně pro návštěvníky designSUPERMARKETu bude Danit Peleg prezentovat svou módní tvorbu v pátek 11. prosince od 18:30 v Kafkově domě. Kromě Peleg navštíví designSUPERMARKET další významní hosté ze zahraničí – zástupci módní platformy FASHIONCLASH z Maastrichtu, izraelští návrháři Muslin Brothers, Ezekiel Design či Two Tone a skupina sedmi designérů ze Slovinska. Danit Peleg a Muslin Brothers se zúčastní designSUPERMARKETu díky spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael a módním webem fashionbook.cz.

Danit Peleg01

Jak tisknout módu?

Danit Peleg je první návrhářkou na světě, která využívá pro 3D tisk svých modelů běžnou spotřebitelskou 3D tiskárnu Witbox. Všechny kousky doma tiskne na A4 formát a poté je ručně lepí. Tento proces je nesmírně časově náročný, některé modely trvalo vytvořit déle než 300 hodin. Kromě toho za precizními 3D modely, jejichž struktura vypadá jako krajka, stojí 2000 hodin vývoje a experimentování s tiskovými materiály. Běžná vlákna používaná pro 3D tisk jsou totiž příliš tuhá, a tak po devíti měsících výzkumu Peleg zvolila na zhotovení svých modelů inovativní vlákno Fila Flex, které je dostatečně poddajné a pružné na 3D tisk oděvů. Inspirací pro samotný design oděvů pak byla buněčná struktura, kterou vyvinul inženýr Andreas Bastian, a obraz Svoboda vede lid od romantického malíře Eugene Delacroixe. Peleg klasický obraz upravila tak, že vypadal jako 3D obraz a poté pracovala s trojúhelníky, které vyšly napovrch v kompozici malby.

Seznamte se s Danit Peleg

Danit Peleg vytiskla pět kompletních modelů včetně bot a doplňků. Návrhářka vidí v 3D tisku revoluční možnosti. „Jen si představte ten potenciál. Je vám zima? Vytisknete si svou vlastní bundu. Cestujete bez zavazadla? Vytiskněte si oblečení v hotelovém pokoji. Brzy budeme schopni navrhovat, sdílet a tisknout naše vlastní oblečení přímo z domova,“ říká Peleg. Světově úspěšnou 3D kolekcí uzavřela své studium na izraelské univerzitě inženýrství a designu v Shenkaru. Po závěrečné přehlídce v Shenkaru se ze dne na den stala celebritou. Od července letošního roku svou kolekci prezentovala v New Yorku, San Franciscu, Honkongu, São Paulu a dalších světových městech. Fascinující na Danit Peleg je její vizionářské myšlení při realizaci kolekce i uvažovaní způsobu jejího šíření. Nechce své modely prodávat, chce prodávat soubory s návrhy a dát tak zájemcům možnost vlastního tisku jejích modelů kdekoliv na světě. Danit Peleg bude na designSUPERMARKETu prezentovat svou módní tvorbu v pátek 11. prosince od 18:30 v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

Danit Peleg03

designSUPERMARKET navštíví také návrháři z Izraele, Holandska a Slovinska

Izraelskou módní scénu zastoupí na designSUPERMARKETu kromě Peleg tři další návrháři. Po loňském úspěchu se i letos objeví extravagantní a svěží módní značka Muslin Brothers. Poprvé se v Praze bude prezentovat izraelský designér a šperkař působící pod značkou Ezekiel Design a také sofistikovaná módní značka Two Tone. Mezi další lákavé zahraniční hosty festivalu patří nizozemská designérská trojice Jivika Biervliet, Bluedenimes a Manon Boertien z platformy FASHIONCLASCH. Slovinsko představí designérský tým SOTO – sedm designérů, sedm příběhů o tradiční slovinské tvorbě v moderním městském hávu. Všichni tito hosté vystaví svá díla v rámci prodejní přehlídky.

Danit Peleg02


Návštěva izraelských hostů Danit Peleg a Muslin Brothers v České republice se uskuteční díky spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael a módním webem fashionbook.cz. Prestižní festival FASHIONCLASH přijede do Prahy díky spolupráci Holandské ambasády.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.