Depilace nemusí být noční můra. Zpříjemněte si ji

S příchodem období horkých měsíců, kdy jsme zvyklé nosit sukně, šaty nebo kraťasy, přichází ruku v ruce také jedna neoblíbená nutnost: depilace nohou. Jen málokterá žena vyznává přírodní styl, většina z nás proto své nožky během léta udržuje krásně hladké.

Depilace nám sice zajistí perfektně hladkou pokožku, ale není žádným tajemstvím, že za krásu se musí trpět. Pokud se depilujete, pak určitě víte, že to není žádný med a rozhodně to nelechtá. Dá se depilace nějakým způsobem zpříjemnit, aby to pro vás nebyla taková muka?

Teplo dokáže divy. Vážně!

Co kdybychom vám řekli, že bolest způsobenou depilací lze zmírnit tím, že se zahřejete? Možná byste si ťukaly na čelo, nebo kroutily hlavou, co je to zase za pitomost, že?

Ale opravdu to funguje.

Pokud si před depilací pokožky dopřejete horkou vanu, ve které si budete pár minut nerušeně lebedit, dojde k rozšíření pórů. Depilace nežádoucích chloupků pak zaručeně bude mnohem méně bolet, nežli kdybyste se na proces „odchlupení“ vrhly na první dobrou.

Namočený kamenec pomůže proti podráždění

Ufff. Tak jste to zvládly a máte to statečně za sebou. Nechtěné chloupky na nohou jsou pryč, ačkoli to byla vážně očista. Není se čemu divit, že vás po takové akci dokáže naštvat zarudlá a očividně podrážděná pokožka.

Ale co s tím?

Pokud patříte k ženám, které mají po depilaci nohy celé rudé a plné nepěkných pupínků, máme jednu radu, která váš problém vyřeší. Celé kouzlo spočívá v použití namočeného kamence, který pořídíte prakticky v kterékoli drogerii. Namočeným kamencem proto předem pokožku ošetřete a nebudete se stačit divit, co všechno tenhle malý pomocník dokáže.

Nepodceňujte pomoc obyčejného ledu

Dát si led do pití a pořádně se jím osvěžit, když je venku horko k padnutí? To dá přece rozum! A co takhle použít led také při depilaci? To vás nikdy nenapadlo?

Tak to je škoda!

Pokud vaše nožky po depilaci trpí, ošetřete postižená místa obyčejnou kostičkou ledu. Budete se divit, jak málo stačí k tomu, abyste si ulevily od nepříjemných pocitů a nežádoucího podráždění.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.