Dekolt odhalí skutečný věk mnohem dříve, nežli naše pleť. Zařaďte péči o dekolt mezi svou denní rutinu

Která z nás by si nepřála chlubit se dokonalým dekoltem, nad kterým muži tajně slintají a ženy srší žárlivostí? Ani majitelkám svůdného poprsí však perfektní dekolt nevydrží věčně. Zub času je nemilosrdný a právě tahle partie ženského těla snadno odhalí skutečný věk.

Nezáleží na tom, jak velká či naopak malá máte ňadra. Každý ženský dekolt může působit smyslně, pokud se o něj jeho majitelka umí správně starat. Se správnou péčí vám dnešním článku pomůžeme.

Pokožka dekoltu stárne nejrychleji. Proč?

Vysvětlení je velmi jednoduché. Pokožka v této části ženského těla je velmi tenká, snadno podléhá působením vnějších vlivů a vysušuje se mnohem rychleji nežli kterákoli jiná část těla. Právě z tohoto důvodu stárne mnohem rychleji, takže jsou zde zřetelnější a viditelnější vrásky i rýhy na kůži.

Opalujte se s rozumem, sluníčko dekoltu nesvědčí

Svůdně opálená pokožka je sice velkým lákadlem, nicméně určitě vám nemusíme připomínat, že sluníčko naší pokožce celkově příliš nesvědčí. Když už se chcete vystavovat slunečním paprskům, měly byste myslet na ochranu dekoltu. Samozřejmostí je proto používání přípravku s vyšším ochranným faktorem. Nejenže je tak oddálíte stárnutí pokožky, ale předejdete i vzniku nevzhledných pigmentových skvrn.

Správně zvolené cviky dokážou s poprsím hotové divy

Hodně žen zapomíná, že i prsa jsou vlastně sval. Když si potom samy sebe sebekriticky prohlíží v zrcadle a zoufají si, že jejich ňadra už nemají takovou pevnost, kterou mívala před lety, mnohdy je vůbec nenapadne, že pevnost a pružnost svému dekoltu mohou navrátit správně zvolenými cviky.

Na internetu je přitom spousta inspirace na posilující cvičení, díky kterému zpevníte nejen prsní svaly, ale také hrudník a záda, což určitě není k zahození.

Na hydrataci není brzy v žádném věku

Pokožka potřebuje hydrataci. Bez ní ztrácí svou pružnost a pevnost. Většina z nás sice dbá na to, aby pravidelně a svědomitě s pomocí nejrůznějších krémů a mlék hydratovaly svou pleť, ale zapomínají i na důležitost v podobě hydratace pokožky dekoltu. I ta si totiž zaslouží hydrataci.

Pokud si myslíte, že na hydrataci pokožky v této části vašeho těla máte ještě nízký věk, věřte, že je to pouze mírně rozšířený názor. Na hydrataci pokožky není brzy v žádném věku, určitě tedy nic nezkazíte, když budete svému dekoltu věnovat pár minut denně.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.