Milujete boty na vysokém podpatku? No jasně, která z nás by botky na jehlách nemilovala! Cítíme se díky nim přitažlivější, ženy menšího vzrůstu s nimi dohání výšku, kterou jim příroda nenadělila do vínku a co si budeme: boty na vysokém podpatku jsou zkrátka sexy. Nicméně i tady platí, že všeho moc škodí.

Vypadají krásně, ale o pohodlí nemůže být řeč

Vyrazily jste si někdy na vysokých podpatcích? Pokud ano (a já věřím, že nejen jednou) pak mi určitě dáte za pravdu, že pokud jde o pohodlí, příliš si ho s botičkami na podpatku neužijete. Ba dokonce vůbec žádné, o komfortu prostě nemůže být řeč. Není se čemu divit, že jste je kolikrát s chutí odhodily a nechaly tak nožky odpočinout.

Jenže nepohodlí není jediný problém, na který s botami na podpatku můžete narazit. Možná vás můj dnešní článek přiměje se zamyslet, jestli ty vysoké jehly opravdu stojí za to.

Deformace chodidel

Už samotné pojmenování problému nezní zrovna lákavě, viďte? Představa zdeformovaných chodidel s největší pravděpodobností nikoho nenadchne. Jenže bohužel je to tak a puchýřky, otlaky, zdeformovaný malíček je tak u žen, které často nosí podpatky, na každodenním pořádku.

Nejistá chůze

Ano, chůze na podpatcích se dá naučit, chce to jen čas. Jsou mezi námi ale ženy, které dovednost chůze “na vysoké noze” nedostanou pod kůži, ani kdyby se sebevíce na hlavu stavěly. A samozřejmě i ženy, které podpatky nosí dnes a denně, občas zavrávorají, protože podpatky jednoduše ubírají na stabilitě a jistotě v chůzi.

Bolavé paty

Bolest pat může být způsobena i jinými příčinami, nežli pouze botkami na podpatku, nicméně i ony patří na seznam možných a ve skutečnosti i poměrně častých důvodů. Pokud během dne dlouho stojíte a k tomu všemu si ještě obujete boty na jehle, dostanou vaše nohy (a především paty) pořádně zabrat, za což se vám mohou odvděčit nejen otoky chodidel, ale i již zmíněnou bolestí.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze