Dedoles na konci sil? Místo růstu strmý pád a miliardové dluhy

Oblíbili jste si ponožky, podkolenky, spodní prádlo a další doplňky s veselými vzory značky Dedoles? V kamenných prodejnách si je už nekoupíte. Značka je nucena kvůli milionovým dluhům uzavřít všechny české pobočky.

S existenčními problémy se známý slovenský výrobce a prodejce spodního prádla podle informací deníku E15, který na problémy značky upozornil jako první, potýká už od jara letošního roku.

Kamenné pobočky končí

Ukazuje se, že známá značka má vůči věřitelům dluhy ve výši stovek milionů korun. V rámci restrukturalizace je tak nucena zavřít všech svých sedm českých kamenných poboček. Česko je přitom pro ni největším trhem. Prodeje na kamenných pobočkách podle deníku E15 představovaly kolem osmi procent z prodejů v Česku.

Dluh 43,7 milionů Eur

Ve slovenském Registru úpadců má figurovat dlužná částka ve výši necelých 44 milionů Eur, tedy v přepočtu více jež jedné miliardy korun. Soud zároveň vyzval, aby se mu přihlásili případní další věřitelé. Tato částka však podle zakladatele společnosti Jaroslava Chrapka neodpovídá realitě. Jako důvody uvedl rozpory a duplikáty, I přesto se rozhodl své kamenné obchody uzavřít.

Foto: Dedoles

Název vznikl při procházce lesem

Firmu Dedoles založil v roce 2011 neznámý a v oblasti byznysu nezkušený dvacetiletý mladík z Pezinka. Netradiční název prý vznikl spontánně při procházce lesem. S více než dvoumiliardovými tržbami se přitom značce až do loňského roku velmi dařilo. Plány majitele je letos zdvojnásobit ale vzaly za své. Místo hospodářského růstu firmu čekal strmý pád.

Růst vystřídal pád

Ale jen u nás v Česku. U slovenských sousedů společnost v podstatě funguje beze změny. Pouze v rámci restrukturalizačního řízení (nikoliv insolvenčního) má splácení závazků staršího data rozloženo na delší časové období. Další schůzka s věřiteli je každopádně naplánována na konec října. Provoz e-shopů je momentálně neomezený.

Zdroj: E 15, markething.cz.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.