Daniel Lee je novým kreativním ředitelem módního domu Burberry

Jak to tak bývá, nic netrvá věčně. Výjimkou není ani pozice kreativního ředitele v módních domech, na které se v poslední době designéři střídají podobně jako na běžícím pásu. Nyní přišla zpráva, že Riccardo Tisci po pěti letech opouští módní dům Burberry a končí na pozici kreativního ředitele.

Na jeho místo byl jmenován Daniel Lee, který je vycházející hvězdou mezi módními designéry. Tento šestatřicetiletý Angličan vystudoval univerzitu Centra Saint Martins v Anglii, ze které si odnesl magisterský titul v oboru Umění a design.

Už během studií prokázal značný talent, který nemohl zůstat bez povšimnutí. Začal působit jako stážista v módních domech Maison Margiela a Balenciaga. Po studiích krátce pracoval pro značky Donna Caren a Celine. Zásadní zlom v kariéře ale Daniela teprve čekal.

V roce 2018 se stal kreativním ředitelem módní domu Bottega Veneta, kterému se tehdy příliš nedařilo. Daniel přišel s novými nápady a inovacemi. Vytvořili nové designy a módním kousky, které známe dnes.

Vdechl módnímu domu Bottega Veneta nový život. V roce 2021 se ale rozhodl, že je čas odejít a posunout se dál. Nyní je novým kreativním ředitelem módního domu Burberry, který jistě bude pod jeho rukama jen vzkvétat. Nechme se překvapit, jaké změny Burrbery nyní čekají. Něco nám říká, že to bude velké.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2022/09/28/style/burberry-daniel-lee-london.html.

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!