Dámský trenčkot je kousek, který podle nás k podzimu neodmyslitelně patří a bez kterého se žádná moderní žena, která se ráda obléká nejen pohodlně, ale i moderně a vkusně, jednoduše neobejde. Pokud vám v šatní skříni chybí, je právě teď ten správný čas to napravit. Poradíme vám, jak si dámský trenčkot vybrat a s čím ho nosit.

Co je dámský trenčkot?

Možná by nebylo na škodu hned na začátek vysvětlit, co to ten dámský trenčkot vlastně je. Trenčkot je druh pláště, který nahrazuje bundu nebo kabát. Nejčastěji se vyrábí z bavlny, gabardénu, vlny nebo popelínu. Jeho úkolem je zajistit vám pohodlí, ochránit vás před promoknutím a zároveň se postarat o to, že budete vypadat šik.

Dobrou zprávou je, že trenčkotů je na trhu celá řada. Liší se nejen barvou či materiálem, ale i délkou nebo střihem. Rozhodně tak je z čeho vybírat, takže si troufneme tvrdit, že si v pestré nabídce dokáže vybrat úplně každá.

Podle čeho poznat ten pravý?

Pokud trenčkot ještě nemáte, ale tenhle oblíbený kousek vás nesmírně láká, pak si určitě pohráváte s myšlenkou, jak jej správně vybrat. Stejně jako u kteréhokoli jiného oblečení je v první řadě potřeba brát ohled na váš osobní styl – jste spíše elegantní? Sportovně založené? Líbí se vám retro styl?

Doporučujeme vybírat trenčkot spíše univerzální, protože si s největší pravděpodobností nebudete pořizovat jeden trenčkot do práce, druhý kousek na volný čas a do třetice všeho dobrého třeba model, ve kterém si vyrazíte večer do baru. Proto myslete na to, aby se dal daný kus nosit úplně všude a aby se dal snadno kombinovat s drtivou většinou modelů, které máte v šatní skříni.

damsky-trenckot-kousek-bez-ktereho-to-na-podzim-nejde-03
damsky-trenckot-kousek-bez-ktereho-to-na-podzim-nejde-04

Pozor si dejte i na typ vaší postavy. Je sice pravda, že trenčkot zalichotí prakticky jakékoli postavě, takže je jedno, jestli je žena silnější nebo naopak štíhlá jako proutek, ale i přes to je potřeba při výběru trenčkotu na postavu myslet. Máte-li výraznější ramena, nevybírejte si model s vycpávkami, jste-li nízká, dejte přednost trečkotu, který je kratšího střihu a opticky vám ještě více na vaší výšce neubere.

Jaká barva vám bude slušet?

Jak jsme již zmínili, na trhu je k mání nespočet variací. Právě odstín je ale jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru! Znovu si proto dovolíme zmínit, že trenčkot pravděpodobně budete nosit s různými kousky vašeho šatníku, takže je potřeba, abyste vybrali takový odstín, který se bude hodit prakticky ke všemu.

Klasikou jsou béžové trenčkoty, které jsou u žen velice oblíbené. Jsou univerzální a hodí se k vícero jiných barev, takže se jeví jako dobrá volba. Vsadit můžete i na klasiku v podobě černé, se kterou nelze nic zkazit. Černá je skvělá v tom, že se hodí ke všemu, je nadčasová a takový kousek vám vydrží i několik sezon. Vyhýbat se ale nemusíte ani výraznějším barvám, které jsou stále žádanější – třeba červená, okrová nebo modrá.

damsky-trenckot-kousek-bez-ktereho-to-na-podzim-nejde-01
damsky-trenckot-kousek-bez-ktereho-to-na-podzim-nejde-02

Foto:  Chichiclothing.com

Načítání...

Diskuze