Stejně jako v módě existují způsoby, kterými se dají třeba opticky prodloužit nohy, zeštíhlit, nebo opticky zvětšit prsa, podobně je tomu i u vlasů. Na občanském průkaze si pár let sice neuberete, existují ale účesy, které vás omládnou a dodají vám svěžího dojmu. Vybrali jsme pro  vás účesy, které jsou jako stvořené pro ženy po čtyřicítce.

Tajemství věčného mládí? Zkuste světlé tóny

Obecně platí, že tmavé barvy přidávají roky navíc. U barvy vlasů to platí dvojnásob. Nejen, že vám tmavé odstíny vlasů opticky přidají zbytečně několik let navíc, budete ale také působit vážnějším i serióznějším dojmem, což tak úplně ruku v ruce s mladistvím vzhledem také nejde. Pokud se úplně necítíte na velkou změnu v podobě barvy, vyzkoušejte alespoň jemné světlé melírky, nebo přirozené zesvětlení metodou balayage.

Ofina zjemní obličej

Dokonalou volbou pro oživení účesu je ofina. Skvěle zjemní linie obličeje, které zároveň zvýrazní a tím dosáhnete efektu mladistvosti. V kurzu jsou všechny typy ofin – od rovné, po patku, nebo tzv. baby ofina, která je velmi krátká. Decentní změny docílíte pomocí ofiny na stranu. Inspirovat se můžete například u herečky Reese Witherspoon, která je velkou milovníci patkové ofiny a často si jí pletou s její dcerou.

Krátké střihy

Dlouhá léta jste nosily dlouhou kadeř? Pro ženy po čtyřicítce jsou vhodnější vlasy kratšího střihu, které jsou více slušivé a můžete je nosit na více způsobů. Vyzkoušejte třeba rovný střih po ramena, díky kterému se zbavíte zničených konečků a budete se cítit svěží a jako nová.

Foto: Unsplash.com, Getty Images.

Načítání...

Diskuze