Dámská sportovní móda a jarní turistika

Jarní turistika patří k zábavným a užitečným sportovním aktivitám, které člověku dodají energii i dobrou náladu. Chůze napomáhá k tomu, aby se člověk stal silnějším a odolnějším, vytrvalejším a produktivnějším. Co si na první jarní výlety do přírody vzít na sebe?

V průběhu března pomalu, ale jistě začíná přibývat slunečních paprsků a rtuť na teploměru se začíná šplhat nahoru. Proto není divu, že v tomto ročním období má většina lidí mnohem větší chuť sportovat venku. Sportovce už k sobě volá jarní příroda. A s ní volá i potřeba vyměnit zimní sportovní oblečení za nové – jarní – kousky. Jaké oblečení zpříjemní turistům první jarní dny venku?

Jarní sportovní oblečení

Na jaro jsou ideální lehké sportovní bundy. Vybrat si můžete z nekonečné nabídky těchto modelů. Najdete v ní moderní nepromokavé turistické bundy dámské na zip i bundy, které se oblékají přes hlavu. Jarní bundy jsou vhodné sportovní oblečení hlavně během března, kdy slunce ještě nemá moc velkou sílu. A prim hraje oblečení s kapucí, díky níž vás při sportování v přírodě nezaskočí ani déšť. Dalšími kousky oblečení, které vám v tomto ročním období udělají skvělou službu, jsou sportovní vesty. Vesty jsou totiž výborné pro vrstvení oblečení a hodí se do chladnějšího i teplejšího počasí. Patří mezi nejuniverzálnější oblečení – můžete je využít na jaře, na podzim i v zimě. A navíc je můžete kombinovat prakticky s čímkoliv. Ať už dáváte přednost delším nebo kratším střihům, z čistě praktických důvodů je dobré volit vesty s větším počtem kapes. A ať venku raději chodíte nebo běháte, na spodní část těla si v jarní nabídce můžete vybrat také z vícera variant – od bavlněných tepláků přes zateplené legíny až po klasické sportovní outdoorové kalhoty.

Hurá do přírody!

Chůze vždy vzpruží nejen tělo, ale i mysl. Její výhodou je, že patří mezi nejbezpečnější druhy pohybu. A chůze v přírodě – to je vůbec největší posila pro tělo i duši. Ale protože pěší turistiku nemůžeme pěstovat bez kvalitní obuvi, zvláště turistické boty dámské vybírejte s rozmyslem. Jarní sportovní obuv by měla být maximálně pevná a pohodlná, měla by dokonale kopírovat tvar chodidel. Ideální je, když má vyjímatelnou, anatomicky tvarovanou stélku a silnější, ale zároveň dostatečně pružnou podrážku. A podceňovat by se neměly ani turistické batohy. Na výlety se nejlépe hodí batohy pevné a přiměřeně velké, aby se vám do nich vešlo nejen jídlo a pití, ale i mapa, mobil, lékárnička a hygienické potřeby. A pokud se chcete turistice věnovat systematicky, konkrétní termíny a trasy výšlapů si plánujte předem a berte při tom v úvahu předpověď počasí.