Dali jste nekřesťanské peníze za koženou kabelku? Poradíme, jak o ni správně pečovat

Kožená kabelka je jednoduše skvost. Nemá-li žena alespoň jednu koženou kabelku, neví o co přichází. Kožené kabelky jsou krásné a při správné péči mohou vydržet opravdu dlouho. Jestliže jste za pořízení kabelky z pravé kůže vyhodili nekřesťanský balík peněz, určitě chcete, aby vám dělala parádu několik let. Víte, jak se o koženou kabelku starat?

Kožené kabelce vlhko nesvědčí

Jestli se koženým kabelkám něco opravdu nelíbí, pak je to pobyt ve vlhkém prostředí. Ne vždy je ale v našich silách předpovídat počasí nebo zabránit sklenici vody, která se v nestřeženém okamžiku vylije přímo na náš kožený skvost. Jak postupovat v takovém případě? Určitě nepropadejte panice, z kabelky vyjměte všechen její obsah a nechte ji oschnout. V žádném případě jí nepokládejte na radiátor, mohla by se nenávratně zdeformovat.

Když se kabelka zašpiní

Můžete si dát sebevětší pozor, ale i tak se tu a tam stane, že se kabelka ušpiní. Ještě než začnete vyšilovat a předpovídat katastrofu, vezměte si na pomoc navlhčený hadřík a s ním nečistoty z kabelky opatrně odstraňte. Pokud se špína nebude chtít pustit, použije speciální přípravek určený na odstraňování nečistot z kůže – nikdy se neuchylujte k použití jiného chemického výrobku. Nevhodný přípravek by mohl snadno způsobit poškození či dokonce znehodnocení koženého materiálu.

Pravidelná péče dokáže zázraky

U kožených výrobků obecně platí, že prevence je nejlepší pomoc. Proto určitě nezapomínejte na pravidelnou impregnaci své kožené kabelky, používejte k tomu samozřejmě přípravky k tomuto účelu určené. Impregnace oživí barvy a stane se jakousi ochranou. Důležité je impregnaci provádět pravidelně a před impregnací kabelku vždy očistit vlhčeným hadříkem a nechat oschnout.

[easy-image-collage id=16130]

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.