Trojice účinných cviků pro dokonalé bříško. Stačí jen pár minut denně

Krásné bříško s vyrýsovanými svaly by chtěla většina z nás. Tolik opěvovaný „pekáč buchet“ si přitom na svém bříšku můžete upéct i vy. Postačí vám k tomu trojice osvědčených cviků a pár minut denně.

Bříško se tvaruje především v kuchyni. Dejte si proto záležet na pestré a vyvážené stravě, ke které přidejte následující cviky a uvidíte, že co nevidět budete mít bříško jako z titulní stránky fitness časopisu.

Cvik číslo jedna: crawling

Možná nevíte, co si pod tímto neznámým názvem představit, ale když vám vysvětlíme, jak správně na to, určitě už budete vědět, jak tento cvik provádět a vykouzlit si na bříšku přitažlivé svaly.

Klekněte si na zem, rukama se opřete o podložku, dlaně srovnejte do úrovně ramen a kolena zase do úrovně kyčlí. Ramena by měla směřovat dolů od uší, lopatky stažené k sobě, pohled směřujte k podlaze.

https://www.instagram.com/p/BLEc9JJDJ5R/?utm_source=ig_embed

Poté střídavě zvedejte kolena pár centimetrů nad podložku, napodobte lezení po čtyřech. Opakujte 10 x za sebou ideálně ve třech sériích. Pokud nemáte čas na tři série za sebou, rozložte si cvičení do celého dne.

Cvik číslo dva: sklapovačky na přímé břišní svaly

Co jsou to sklapovačky víme snad úplně všechny. Cílem tohoto cviku je posílit přímé břišní svaly.

Položte se na záda, nohy pokrčte na šířku pánve a chodidly se opřete o podložku. Ruce asi dejte za hlavu, přičemž lokty tlačte směrem k zemi.

Foto: Depositphotos.com

Následně zvedněte trup nad zem a vraťte se zase zpět do výchozí pozice. Cílem je udržet pánev v jedné rovině, při provádění cviků se nepohybovat a lokty celou dobu tlačit dolů. Tento cvik opakujte 10 x ve třech sériích nebo třikrát denně.

Cvik číslo tři: sklapovačky na šikmé břišní svaly

U sklapovaček ještě zůstaneme, tentokrát zaměříme pozornost na šikmé břišní svaly.

I u tohoto cviku si lehněte na záda, nohy pokrčte na úroveň pánve, chodidla mějte na zemi. Ruce dejte za hlavu, lokty tlačte dolů k podložce.

Foto: Depositphotos.com

Poté zvedněte trup nad podložku, pravé rameno směřujte k levému koleni a vraťte se zpět do pozice, ze které jste začínaly, poté směřujte levé rameno k pravému koleni a opět zpátky. Opakujte 10 x na každou stranu ve třech sériích nebo třikrát denně.

Pokud ovšem nemáte čas na cvičení třikrát denně nebo provádět tři opakování za sebou, pamatujte, že i jedna série se počítá! Jedna je rozhodně více než nula.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.