Britská odnož módního časopisu Cosmopolitan čelí tvrdé kritice a výsměchu na sociálních mediích. Co to zapříčinilo? Cosmopolitan vydal číslo s fotografiemi obézních žen. Do příspěvku na sítích navíc napsal, že na tom být obézní není nic nezdravého. To se zřejmě fanouškům nelíbilo – především v souvislosti s pandemií koronaviru. Obezita je toži jednou z přitěžujících okolností, která může vést až k vážnému průběhu covidu-19.

Nové číslo Cosmopolitanu vyvolalo neočekávanou reakci

V novém čísle Cosmopolitanu najdete fotografie a rozhovory s 11 ženami, které reprezentují různé konfekční velikosti. Původní úmysl redakce byl šlechetný. Chtěli ukázat, že ženy všech velikostí jsou krásné a zdravé. Jaksi do toho ale nezahrnuli to, že obezita je poměrně nebezpečná. A to nejen v případě, že dotyčný onemocní koronavirem.

BMI je důležitý ukazatel

BMI neboli Body Mass Index se používá pro vyjádření vztahu mezi výškou a hmotností. Výsledné číslo vám napoví, zda je vaše tělesná hmotnost v pořádku, či nikoliv. Ani tento systém není bez chybný. Tak například se do něj nezapočítává svalstvo. Výsledek tedy může být poněkud zavádějící.

Foto: Freepik.com

Přesto panuje shoda v tom, že BMI přes 25 značí nadváhu. V případě, že je výsledek větší než 30, jde o obezitu. Ta se považuje za nebezpečnou a ohrožující zdraví. A s tím se Cosmopolitan snaží polemizovat.

Toto je zdravé!

Cosmopolitan uveřejnil fotografie již zmíněných žen a ke každé napsal This is healthy (Toto je zdravé). Představuje tak například yoga trenérku Jessamyn Stanley nebo influencerku Callie Thorpe. Obě se snaží propagovat, že je důležitější, co tělo dovede než to, jak vypadá.

Široká veřejnost ale s Cosmopolitanem nesouhlasí a na adresu módního časopisu se snesla tvrdá kritika. Vážně je dobré v této době propagovat obezitu, když právě obézní lidé jsou ti, kteří většinou končí na JIP kvůli koronaviru?

A jaký na to máte názor vy? Myslíte si, že je obezita v pořádku?

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments