Color-blocking aneb hra s barvami

Slyšeli jste již o trendu známém jako color-blocking? V módním světě nejde o kdovíjakou novinku, ba naopak – v současné době tento trend hlásí comeback. Color-blocking bychom mohli definovat také jako hru s barvami, která ale má svá pravidla. 

Co je vlastně color-blocking?

Color-blocking je hra s barvami, při které se vzájemně kombinují barevné odstíny, jež jsou na barevném kruhu naproti sobě. Díky tomu dojde k vytvoření ideálního kontrastu. Jde o úplně odlišný způsob oblékání, kdy je ale nutno zmínit, že nejde o nahodilé kombinace barev, ale o jejich systematické míchání. Z toho plyne, že color-blocking má svá pravidla, která je potřeba dodržovat pro dosažení nejlepšího výsledku.

Inspirací byla práce holandského umělce

Módní trend color-blocking je inspirací z práce holandského umělce Peta Mondriana, který se zaměřoval především na kombinace základních barev – modré, žluté a červené. Tyhle kombinace ještě doplňoval o achromatickou linií, kdy nejčastěji volil černou.

Výhodou color-blockingu je také přirozené vytváření iluzí, které pomáhají zvýraznit ženské křivky, nebo naopak hravě zamaskovat nedokonalosti postavy, což nemusí být někdy na škodu.

Jak to funguje v praxi?

Color-blocking se zakládá na kombinaci dvou až tří barevných odstínů. Jde o kombinaci kontrastních, leč zároveň komplementárních barev, což jsou barvy, které v barevném kruhu stojí naproti sobě.

  • žlutá + fialová
  • modrá + oranžová
  • zelená + červená
  • atd

Mnoho žen se obává, že kombinací barev vytvoří outfit „ala cirkus“, ve kterém budou spíše pro smích. Pravda je ale taková, že pokud se budete držet jednoduchého pravidla a to kombinace komplementárních barev, pak nemůžete nic udělat špatně.

Foto: Pinterest.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.