Horké slunečné dny, vysoké teploty a spalující sluneční paprsky – to všechno je sice lákavé a k létu to neodmyslitelně patří, jenže naše vlasy si o tom myslí pravý opak. Zatímco vy si užíváte sluníčka, ať už doma na zahradě, plovárně nebo někde u moře, vaše vlasy vlivem vysokých teplot a slunečního záření tiše trpí.

Třepí se vám konečky? Tohle pomůže!

Roztřepené konečky jsou velmi častým problémem, kterým se nám naše hříva snaží dát jasně najevo, že něco není v pořádku. V létě se nám ženám vlasy u konečků hodně třepí, což vůbec nevypadá dobře. Pokud i vás trápí třepící se konečky, vsaďte na kvalitní vlasový olej. Seženete jej v kterékoli drogerii, pořídit se dají od několika různých značek, takže je určitě z čeho vybírat. Vlasový olej v pravidelných intervalech vmasírujte do poškozených konečků, brzy byste se měli dočkat kýženého výsledku.

Máte suché vlasy? Vyzrajte na ně!

Možná ještě častější nežli roztřepené konečky jsou suché vlasy. Pokud se v létě často vystavujete sluníčku, což je naprosto logické, a o péči o své vlasy příliš nedbáte, pak se nemůžete divit, že se vysušují. A všechny si umíme představit, jak nepříjemné a nevzhledné dokážou suché vlasy být, že ano? Co tedy pomáhá na suchou hřívu? V ideálním případě omezte mytí vlasů na jednou za 3-4 dny, díky čemuž se vlasy u kořínků stihnou více promastit a vlasy se budou méně vysoušet.

Nechcete svým vlasům škodit? Buďte o krok napřed!

Asi jako u všeho i v případě našich vlasů je ze všeho nejúčinnější prevence. Léto je jedno z nejkrásnějších období v roce, které si chceme užívat plnými doušky. Pokud chcete předejít poškozeným vlasům, ať už roztřepeným konečkům nebo suché hřívě, snažte se být o krok napřed. Jako prevenci můžeme všemi deseti doporučit chránit vlasy pokrývkou hlavy, klobouky jsou v létě hojně k vidění a ženám nesmírně sluší. Pořídit si můžete i speciální vlasové přípravky s vysokým SPF faktorem, které vaše vlasy ochrání před ostrými slunečními paprsky.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Diskuze