Ve čtyřiceti by už měla každá žena bezpečně vědět, co si na sebe obléknout, vypadat skvěle a cítit se pohodlně. Bohužel jsou mezi námi i dámy, které i v tomto věku stále tápou. Pokud patříte tuto skupinu žen, nezoufejte. V dnešním článku vás seznámíme se žhavými tipy, které oceníte i v druhé polovině léta!

Chci vypadat skvěle

Když se projdete po ulici, často spatříte ženy, jež se oblékají buďto přehnaně sexy nebo jako šedé myšky. Klíčem k úspěchu je najít zlatou střední cestu, tzn. umět se oblékat v parádním stylu, který je adekvátní vašemu věku.

Ve věku 40+ je důležité vybrat oděvy, které lahodí vaší postavě. V tomto směru je nejlepší začít z gruntu, probrat váš stávající šatník a vyhodit zbytečnosti. Počítat s tím, že do svých dlouho nenošených kousků určitě zhubnete, je nesmysl.

V outfitech se musíte cítit sexy, ale nesmíte být pro srandu králíkům. I v létě vsaďte na džíny různých délek a bílou rozevlátou košili či tuniku. Když to doplníte páskem a botičkami na podpatku, budete vypadat božsky. Vyšší podpatek by měly vyhledávat dámy při těle i ženy menšího vzrůstu. Postava se hezky prodlouží a nadbytečná kila se vytratí jako mávnutím kouzelného proutku. Eleganci docílíte ale i se sandálkami, se kterými navíc outfit odlehčíte do formálnější roviny.

Květované halenky i sukně nad kolena

Pro letní dny jsou jako stvořené oufity, které tak zvaně větrají. Do práce si můžete obléci sukni nad kolena, romantickou květovanou halenku a šaty se střihem, který zvýrazňuje ženské křivky. Určitě se nehastrošte do výrazných barviček, ideální jsou světlejší tóny – růžová, světle modrá, béžová a bílá. Když už chcete být i barevněji laděná, zvolte bílé kalhoty a tmavší vršek.

Proužky a puntíky jsou in!

Některé módní trendy jsou opravdu nenositelné, ale lněné šaty, overaly, kalhoty a kostýmy v jemných barvách patří k hitům. Trefou do černého jsou batikovaná trička a šaty, samozřejmě puntíkové halenky a šatičky s proužky. Ke všemu se dají nosit sandály na podpatku anebo tenisky na platformě. Ať už si obléknete cokoliv, dbejte na to, aby bylo zahaleno nechtěné a odhaleno to nejlepší z vás!

Foto: Shutterstock.com, H&M, ZARA.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments