Co si obléct na svatbu jako host? Trendy pro léto 2023, které vám pomohou s výběrem

bride holding bouquet of assorted-color flowers standing on grass field

Svatební sezóna je v plném proudu. Pokud jste letos ještě na svatbě nebyla, určitě doufáte, že začnete velkolepě a obléknete si něco speciálního. Ale kde začít?

Při výběru outfitu na svatbu je třeba zvážit mnoho věcí. Měl by být pohodlný na nošení po celý den, dostatečně volný na tancování a vhodný pro dress code nebo téma svatby, pokud je stanoveno.

Ale to není vše, na co byste měli myslet, protože několik hlavních módních trendů roku 2023 proniklo i do světa svateb. To je velkým pozitivem, protože nás můžou navést správným směrem při výběru outfitu. Když vyřadíte trendy, které nejsou pro vás, a inspirujete se těmi, které vám připadají vzrušující a svěží, může vám to ušetřit spoustu času. S tímto na paměti jsme pro vás sepsali hlavní trendy, které by vám neměly uniknout.

Výstřih „halter“

Letos letí takzvané halter neck kousky – šaty nebo topy bez rukávů se zapínáním kolem krku. Halterový výstřih zdůrazňuje krásu krku a ramen a zanechává odhalená záda. Bez ohledu na to, zda si vyberete romantické šaty s delikátním vzorem nebo moderní šaty s minimalistickým designem, halterový výstřih vám zajistí elegantní vzhled.

Foto: Mango

Co-ord šaty

Co-ord šaty jsou nejen trendy, ale také praktické, protože je lze nosit spolu nebo odděleně, čímž vytváříte více variant pro své outfity. Crop topy s dlouhou sukní jsou letos oblíbenou volbou pro všechny druhy svateb. Nicméně i set s kalhotami se na svatbu skvěle hodí.

Foto: Boohoo

Maxi sukně

Sukně až na zem jsou nadčasovým trendem, který do vašeho outfitu přinese eleganci i pohodlí. Díky svému dlouhému a volnému střihu maxi sukně a šaty umožňují snadný pohyb. A jako bonus pod ně můžete schovat pár praktických bot, ve kterých vás na tanečním parketu nohy bolet nebudou!

Foto: Boohoo

Asymetrické detaily

Ať už jde o výstřih nebo lem sukně (nebo obojí), asymetrické detaily šatům rozhodně dodají moderní a originální nádech.

Kostýmky

Jen proto, že jde o svatbu, určitě nemusíte mít šaty. Letos jsou velmi populární vesty a oversized saka, která můžete zkombinovat ladícími kalhotami.

Foto: Mohito

Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.