Co pomůže, když vám pleť zčervená?

Když je člověk ve stresu, jeho tělo na to reaguje mnoha způsoby: je nám špatně od žaludku, potí se nám dlaně, srdce nám buší jako o život a některé z nás se potýkají s červenou pokožkou v obličeji. Ano, i zčervenání pleti patří mezi reakce na vnější i vnitřní agresivní vlivy, díky kterým jsou buňky naší pleti ve stresu.

Proč pleť vlivem stresu zčervená?

Možná jste si toho na sobě někdy všimly i vy: když jste se cítily vystresované, vaše pokožka v obličeji rázem chytila úplně jiný odstín. Žilky v obličeji se rozšířily a způsobily, že vaše pleť zčervenala.

Jak už jsem zmínila na začátku: pleť zčervená, když na ni působí vnější a vnitřní agresivní vlivy. Mezi ty vnitřní řadíme například již několikrát zmíněný stres nebo emoce, se kterými se vypořádáváme. Mezi vnější pak patří používání nevhodných kosmetických produktů, prudké změny teplot, chlad nebo třeba alkohol – o zčervenání pleti díky alkoholu vím své, to mi věřte.

Pokožka se stane citlivější

Na základě působících vlivů, ať už jde o ty vnější nebo o ty vnitřní, se pak naše pleť stává daleko citlivější, nežli obvykle. Může za to rozšíření cévek, což můžeme pocítit především na tvářích. Přecitlivělá pleť pak může brnět, pálit, můžete pociťovat nepříjemné napětí nebo horkost.

Možná si teď říkáte, co je na tom? Tak vám prostě pleť tu a tam zčervená, a co jako? Dejte si ale pozor: pakliže budete zčervenání pleti přehlížet, koledujete si o problém. Pleť vám totiž může zarudnout trvale a rozšířené žilky začnou být vidět. A to určitě nechcete, hm?

Co pomáhá?

Projevy pleti není radno podceňovat, ba naopak je na místě tento problém řešit. Co na zčervenalou pleť pomáhá? Pár tipů bych pro vás měla!

Kosmetika proti zarudlé pleti

Já osobně bych jako první pomoc volila nějakou vhodnou kosmetiku určenou právě proti zarudlé pleti. Na trhu je toho k dostání hodně, stačí jen vybírat, případně si nechat doporučit od odborníka.

Vhodná je kosmetika, která dokáže zrudnutí pleti zredukovat a celkově zlepšit její odolnost. Vsadit můžete i na zklidňující přípravky. Poradit vám mohu, abyste se porozhlédly po kosmetice, která obsahuje zelené pigmenty, jenž neutralizují červenou barvu v obličeji.

Vyhněte se peelingu

Pakliže míváte pleť častěji zarudlou, vyhněte se provádění peelingu. Ačkoli se peeling doporučuje, ve vašem případě by mohl být spíše na škodu. Peeling totiž pokožku prokrvuje a zahřívá, což není zrovna žádoucí.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.