Suché vlasy trápí mnoho žen a dívek. V tomto období, kdy je venku zima a my svou hřívu často vystavujeme změnám teplot (doma teplo, venku zima), vlasy trpí ještě o to více. Není žádným tajemstvím, že jim studené měsíce dávají pořádně zabrat, což může způsobit, že jsou naše vlasy vysušené, křehké a lámavé.

Máte suché vlasy? Poradíme, co na ně pomáhá!

Mít suché vlasy, které se třepí, lámou a na dotek vůbec nejsou příjemné, rozhodně není žádný med. Pokud takové vlasy máte, pak nám jistě dáte za pravdu, že být majitelkou suché kštice, které chybí život i vitalita, není zrovna splněný sen. Ba spíše naopak – je to vaše noční můra, ze které se vám i přes veškerou snahu jednoduše nedaří probudit.

Rada číslo jedna: správné mytí vlasů je základ

Jako první zde zmíníme správnou techniku mytí vlasů, což je bohužel skutečnost, kterou většina lidí bere na lehkou váhu a nepřikládají jí žádnou pozornost. Majitelky suchých vlasů by měly vědět, že před mytím je potřeba hřívu pořádně propláchnout teplou vodou, což zajistí, že se rozpustí mastnota. Následně je na místě nanést šampon, který by se neměl nanášet přímo ke kořínkům, ale spíše do délky vlasů a do konečků. Po umytí vlasů šamponem nezapomínejte na důkladné opláchnutí.

Rada číslo dva: pozor na výběr vhodného šamponu

Co se šamponu týče, máme tu hned další poměrně častý nešvar. Mnoho lidí totiž vlasovou kosmetiku kupuje na základě doporučení v reklamě, známé značky nebo příznivé ceny. Pakliže jsou ale vaše vlasy suché a mají tendence k lámavosti, pak jde veškerá snaha o úsporu financí stranou, stejně jako touha pořídit si šampon, který tolikrát ukazovali v reklamě. Při výběru šamponu přemýšlejte, zajímejte se o jeho složení a neunáhlujte se. Tady má totiž kvalita před kvantitou jasně navrch.

Rada číslo tři: vlasy by měly schnout přirozeně

Suchým vlasům rozhodně neprospívá, pokud je po umytí trápíte ještě sušením fénem. Jestliže své hřívě nechcete vědomě ještě více ubližovat, pak se fénování vzdejte a nechte vlasy usychat přirozeně. Jestliže víte, že se bez fénování neobejdete, nenastavujte fén na nejvyšší možnou teplotu, což mnoho lidí dělá v domnění, že si tak vlasy vysuší o to rychleji.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.