Oteklý obličej rozhodně není nic, co bychom hned po ránu chtěli vidět v zrcadle. Příčin, díky kterým nám obličej nevzhledně oteče a ztratí svoje normální rysy, může být hned několik – někdo oteče díky vysokým teplotám, další protože v těle zadržuje vodu, jiný po probdělé a fyzicky náročné noci. Jestliže i vám čas od času obličej po ránu nepříjemně oteče, je náš dnešní článek určený právě pro vás!

Vychlazené sáčky zeleného čaje

Jako první tip na oteklý obličej, který dokáže po ránu naštvat i vyděsit, znaly a používaly již naše babičky: celé kouzlo se ukrývá v pytlíčcích zeleného čaje. Ty nejdříve nechte vyluhovat a následně je na několik minut vložte do lednice. Zatímco si pochutnáte na čerstvém čaji, pytlíčky se stihnou vychladit a vy si je poté přiložíte na oteklý obličej. Necháte působit 20 minut, během kterých si můžete dát nohy nahoru a poslechnout si ranní zprávy, pak jednoduše sundáte a obličej opláchnete vlažnou vodou.

Ledový šok

Pokud se ráno probudíte a váš obličej nebude mít klasické rysy, udělejte následující věc: dopřejte mu pořádný šok v podobě osvěžení ledovou vodou. Jasně, postříkat si obličej hned po probuzení chladnou vodou asi není žádný med, my vám ale zaručujeme, že tahle ledová kruťárna přinese kýžené ovoce. Pro ještě lepší a rychlejší nástup účinku doporučujeme proceduru opakovat několikrát během rána, o to rychleji vám obličej splaskne a vrátí se do normálního stavu.

Jemná masáž s olejem

Pokud vám to čas, který máte po ránu dovolí, dopřejte svému oteklému obličeji jemnou olejovou masáž. K té můžete použít prakticky kterýkoli olej – doporučit můžeme kokosový, mandlový nebo třeba olivový.

Díky masáži dojde k rozproudění lymfatického systému, což spustí odvedení přebytečných tekutin, které se zadržují v obličeji a přesunou se do lymfatických uzlin na krku. Tím pádem otok z obličeje zmizí.

Obyčejná salátová okurka

Určitě si vybavíte fotografie žen z časopisů, které měly na obličeji několik plátků obyčejné salátové okurky. Nejenže okurka dodá vaší pleti hydrataci, protože v sobě obsahuje poměrně velké množství vody, ale na druhu stranu vám v případě, že ji předtím necháte vychladit v lednici, pomůže i s nechtěným otokem.

Foto: Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze