Rozhodla jste se mít na svatbě malou družičku či družičky, ale přemýšlíte, co jim obléct, aby se cítily maximálně pohodlně, ale zároveň vypadaly roztomile a ladily s nevěstou? Poradíme vám s výběrem a nakonec zjistíte, že to zase taková věda není. Stačí používat selský rozum a nedělat z malých dětí dospělé. 

Vybírejte oblečení podle počasí

Jako první, byste určitě měla myslet na to, kdy a kde se bude svatba konat. Pokud v chladnějším období, určitě je dobré dětem pořídit zavřené boty, které budou pohodlné a nebude jim v nich zima. Také je důležité, aby měly punčocháče, nebo silonky, které udrží dětské nožky v teple. Vyhněte se páskovaný botám a v nejhorším případě botám na podpatku. Dále by měly mít družičky šaty dlouhé alespoň po kolena a delší. Je nevhodné, aby měly krátké šaty, ve kterých si nemohou ani pohodlně sednout. Ostatně k malým dětem se to ani nehodí.

Zároveň pokud plánujete svatbu v teplejších měsících, dbejte na to, aby na sobě neměly družičky moc vrstev. V uzavřených prostorech je celkem jedno, zda budou mít družičky pokrývku hlavy nebo ne, ale při venkovních svatbách, kde bude sluníčko zářit, měly by mít družičky hlavu chráněnou. V prvním případě byste měla dbát na jejich zdraví, tudíž pokrývka hlavy v podobě lehkého klobouku je nezbytná.

Nemíchejte různé styly

Mnohdy se stane, že se nevěsty nemohou rozhodnout, jaký styl se jim vlastně líbí, a tak své šaty zvolí v podobě princeznovských honosných šatů a pro malé družičky zvolí šaty ve stylu vintage a naopak. Styly se tak míchají a vzniká tím, jak se říká „guláš“. Proto doporučujeme se rozhodnout jen pro jeden styl, který je vám blíže.

Jestli máte více družiček, je jen na vás, jak byste chtěla, aby byly slazeny. Počítejte s tím, že pokud chcete, aby byly družičky úplně stejné, za šaty byste měla platit vy. Naopak můžete říci, aby družičky přišly pouze ve světlých šatech, které mají doma nebo si pořídí ve svém vlastním stylu a využijí je později, při jiných příležitostech. Sladit se mohou například v podobě kytice. Rozhodně nedoporučujeme oblékat družičky do obrovských rób, které jsou těžké tak, že si v nich nebudou moci hrát s ostatními dětmi.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Načítání...

Diskuze