Co nepodcenit při výběru oblečení na turistický výlet

Právě v tento okamžik je léto v plném proudu, ale i letos nás ještě čeká nejeden krásný, sluneční den. Pokud si chcete letní dny užít co nejlépe a cítili se i během srpnových veder co nejpříjemněji, tak při provozování turistiky nepodceňte vzdušné oblečení z lehkých a kvalitních materiálů.

Jste-li vyznavači letních sportů, tak v tomto případě pečlivě věnujte pozornost kvalitě oblečení, ve kterém hodláte sportovat. Jestliže jste fanoušci turistiky, máme pro vás novinky z aktuálních módních kolekcí sportovního oblečení, což je skvělá příležitost, jak si doplnit svůj letní, sportovní šatník o praktické a stylové kousky, které jsou v nyní kurzu.

Favority a trendy letní, sportovní módy jsou modely z funkčních materiálů, které vám zajistí ten správný komfort. V současnosti mezi TOP materiály pro turisty patří polyamid a polyester, jsou to právě tyto skvělé materiály, které se vyznačují maximální prodyšností a jemností, díky kterým se budete cítit jako v bavlnce.

Pohodlné, komfortní tepláky a mikiny

V letním období jak je známo často prší, a proto bude vaší velkou výhodou mít kvalitní sportovní kalhoty z nepromokavého materiálu, které uchrání vaše tělo při turistice, když náhle udeří letní bouřka, která není v tomto období žádnou výjimkou.

V letošní sezóně jsou „Trendy“ právě volné střihy, které nejsou elastické a neobepínají těsně postavu. V trendu jsou také dámské tepláky a pánské tepláky ve střihu do áčka. Pokud jste se rozhodli vybrat sportovní tepláky pro turistiku, doporučujeme vybírat z měkkých materiálů, které mají elastický pas a praktickou šňůrkou na utažení dle vaší velikosti. Chcete-li mikinu, otázkou zůstává jakou? K ideální mikině patří kapuce a zip po celé délce

nebo poloviční zip. Někdo rád nosí mikiny s dlouhými rukávy, jiný zase bez rukávů. Ale co je také důležité, je mít tento svršek vždy po ruce, případně sportovní vestu, která je jistě jedna nejuniverzálnější sportovních oděvů.

Ať už si zvolíte delší nebo kratší střih, z pohledu použití a funkčnosti je dobré vybrat vestu s praktickými kapsami. Kapsy na různé drobnosti, stejně jako batoh, jsou na turistickém výletě přímo nutností a bezpochyby je velmi oceníte.

Bez kvalitního sportovního obutí to nepůjde!

Jedná-li se o kvalitní, letní sportovní obuv, je velmi důležité, aby byla hlavně pevná a pohodlná. Pokud obuv správně kopíruje tvar chodidel, tak tím turistovi poskytne při chůzi dobrou stabilitu a zajistí ten správný komfort. Je skvělou výhodou, pokud má obuv co nejnižší hmotnost a ideální je, když je sladěna s anatomicky tvarovanou stélkou.

Renomovaní výrobci sportovní obuvi na základě zkušeností vrcholových a profesionálních sportovců, i předních odborníků nabízejí širokou škálu modelů, které se hodí do různých klimatických podmínek. To správné ideální pohodlí při chůzi na horách, ale nejen tam, vám zajistí špičkové Salewa boty, které jsou měkké a prodyšné.

Sportovní obuv je základním kamenem pro turistiku, samozřejmě, že nesmí být krátká, úzká, ani příliš těsná – nesmí způsobovat žádné oděrky. Nohy turisty musí být dobře chráněny, a to i v případě nečekaného deště, což se v letním období a zejména na horách stává poměrně často.

Při výběru turistické obuvi proto nelze podcenit nejen vhodný materiál, ale také správnou velikost, vhodný střih a přesnou délku i šířku obuvi.

Máte v plánu delší a náročnější túry na nerovném povrchu? Kvalitní, sportovní obuv, která nohám zajistí pohodlí a prostředí bez vlhkosti pro vás musí být jasná volba – se kterou nešlápnete vedle!

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!