Co můžete udělat pro pevnější prsa? Věnujte se jim 15 minut denně

Pevná prsa rozhodně nejsou žádnou samozřejmostí a pro spoustu dívek a žen se jedná o obtížně dosažitelný sen. Udržet jejich pevnost nebo si naopak pevnost vypěstovat můžete pomocí několika jednoduchých cviků, u kterých postačí budete-li se jim budete věnovat jen několik minut denně.

Cviky je důležité pravidelně střídat

Nestačí bohužel jen pořád dokolečka dělat jedno jediné cvičení. Naše tělo má tu schopnost, že se dokáže adaptovat na pravidelnou zátěž, takže postupem času byste si se stejnými cviky již příliš nepomohly. Nicméně pro začátek je dobré začít s těmito základními cviky, na nichž pak můžete stavět.

Rozpažování pro vrchní prsní úpony

Rozpažování je jednoduchým druhem cvičení, který s pevností poprsí dokáže udělat opravdové divy. Ideálně v sedě, nebo lehkém předklonu s rovnými zády vezměte jednoruční činky nebo plné PET lahve. Začněte s lehce pokrčenými lokty polohovány před tělem a postupně rozpažujte. Při zpětném pohybu vždy zpomalte. Cvik lze provádět také opačně – na lavici.

Foto: Shutterstock

Prkno je komplexní cvik

Prkno dokáže velice dobře protáhnout celé tělo a jedním z exponovaných svalů může být i sval prsní. Při této pozici se přitom zaměřujete především na střední prsní svalstvo, které napomáhá lepší stabilitě a plnosti prsního svalstva. Musíte ale dávat pozor na to, abyste „nepropadávaly“ v ramenou, držte tedy lopatky lehce od sebe ať prsní sval pracuje a nepřebírají jeho funkci ramena a záda.

Foto: Depositphotos

Svícen a cviky v záklonu

Nejobtížnějším svalem pro zacílení je právě spodní prsní sval, který ale zároveň napomáhá pevnosti prsou téměř nejvíc. Ideálním způsobem, jak jej dobře protáhnout, jsou různé pozice, kdy jste v lehkém záklonu. Můžete si pomoci například rozpažováním na šikmé lavici, nebo různými jinými cviky s tou podmínkou, že potřebujete více zabírat a tlačit spodní částí hrudi.

Foto: Depositphotos


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!