Co dělat, aby pleť v létě nezestárla?

Péče o pleť v létě je náročnější, než během jiného ročního období. Vitamín D je užitečný a potřebný, a proto se všichni rádi sluníme, víme ale také, že pod vlivem slunečních paprsků naše pleť stárne daleko rychleji. Jak se chovat ke své pokožce, aby vypadala zdravě a mladistvě i po letní sezóně? V letní péči o pleť ale existují také určité zásady, které je třeba dodržovat. Pak bude pleť vypadat lépe.

Péče o pleť je jednoduchá a také účinná – pokud ji děláte pravidelně. Na změnu počasí může naše pokožka zejména na tváři zareagovat velmi různě. Většinou se začne více vysušovat, jindy je více mastná a náchylná k akné i pupínkům. Je třeba dbát na určitá pravidla, aby nám naše pleť v letním období neustále prospívala.

Hydratace pleti z venku i zevnitř

Určitě je třeba dostatečně a pravidelně pít a to nejlépe čistou vodu bez bublinek. Pro zlepšení chuti lze do vody přidat vaše oblíbené bylinky, plátky okurky nebo citrusy či další oblíbené ovoce.

O citrusových plodech se ale říká, že na pleti při konzumaci ve větší míře způsobují pupínky, takže to s nimi raději nepřehánějte. Ovoce obecně obsahuje velké množství cukru a s cukrem to rozhodně přehánět nedoporučujeme. Vsaďte s klidnou hlavou na meloun a bobulovité ovoce.

Základem je čištění

Zbavujte se nečistot vnitřně i zvenčí. Detoxikace, zdravá strava, dobře fungující metabolismus a dostatek pohybu je alfou a omegou dobrého trávení. To se totiž projeví i na pleti. Pleť ale dostává zabrat i ve chvíli, kdy provádíme domácí práce na zahradě, jdeme na procházku prašným městem, nebo jdeme sportovat a zpotíme se. Pak si pleť žádá každodenní péči, kdy nestačí jen běžné omytí tváře vodou. Je třeba zapojit i peeling a masku, díky které bude pleť mnohem lépe dýchat a bude zbavená nečistot a ucpaných pórů.

If you have sensitive skin, a simple routine that fortifies and protects your skin is key. Our editors love this 3-step routine from @larocheposay because the products are packed with skin-boosting ingredients like ceramides and antioxidants to hydrate, strengthen, and restore your complexion. Here's the breakdown: 1. Cleanse with Effaclar Purifying Gel Cleanser – contains zinc to purify and remove oil without over-drying 2. Moisturize with Toleriane Double Repair Moisturizer – contains ceramide-3 + niacinamide to hydrate and help restore the skin's natural protective barrier 3. Protect with Anthelios AOX Daily SPF 50 Sunscreen – broad spectrum SPF 50 + antioxidants help prevent sun damage and improve fine lines

A post shared by Skincare.com (@skincare) on

Kvalitní krém

Pokožka potřebuje vláhu i zvenčí. Hydratační krémy jsou naprostou nutností, pokud dlouhodobě tělo vystavujete slunci. Je třeba mít opalovací krém s ochranným faktorem. Pokud se chystáte k moři, nepodceňujte sílu slunce a zvolte lepší ochranné krémy s pořádným UV faktorem. Na obličej patří prostě padesátka. Místo klasických krémů zkuste kokosový olej, ale jen jako večerní ošetření. Jako UV filtr to opravdu nefunguje a dlouhý pobyt na přímém slunci není bezpečný. Nebojte se do krémů a olejů investovat, ochrání vaši krásu a nenechají ji tak brzy uvadnout.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.