Clare Waight Keller opouští módní dům Givenchy

Nečekaná zpráva přišla z módního domu Givenchy, který prostřednictvím svého Instagramu oznámil odchod kreativní ředitelky Clare Waight Keller. Talentovaná designérka byla ve vedení od roku 2017.

Kdo je Clare Waight Keller

Narodila se 19. srpna 1970 v Birminghamu v Anglii. Vystudovala univerzitu Ravensbourne College of Art, kde získala bakalářský titul v oboru móda. Později následoval magisterský titul  na univerzitě Royal College of Art. Za svůj život byla uměleckou ředitelkou řady prestižních značek a módních domů, včetně Chloé a Givenchy.

Embed from Getty Images

Kariéra

Svou kariéru započala spoluprací s Calvinem Kleinem v New Yorku jako stylistka pro oddělení dámské módy. Později pracovala například pro Ralpha Laurena nebo pro značku Gucci, kde měla na starosti oddělení dámské módy a doplňků. V roce 2004 odešla a nastoupila na post umělecké ředitelky pro značku Pringle of Scotland. V roce 2011 se pak přestěhovala do Paříže, kde se stala opět uměleckou ředitelkou, tentokrát však pro módní dům Chloé. Nakonec v roce 2017 nahradila Ricaarda Tisciho na pozici kreativního ředitele. Stala se tak první ženou v čele módního domu Givenchy.

Ocenění

Během své kariéry v módním průmyslu si Clare vysloužila několik prestižních ocenění. V roce 2007 obdržela cenu Nejlepší designér roku, kterou si převzala ve Skotsku. V roce 2018 pak v rámci Fashion Awards získala prestižní ocenění Britský designér roku v kategorii dámské módy, které jí předala samotná vévodkyně Meghan.

Embed from Getty Images

Konec u Givenchy

V pátek módní dům Givenchy oznámil, že byla ukončena spolupráce s Clare a rozloučil se s ní dojemným vzkazem.

„Módní dům Chivenchy a Clare Waight Keller oznamují konec své spolupráce. Givenchy chce Clare poděkovat za její kreativní vedení až do samého konce.“

Samotná Clare se k události samozřejmě také vyjádřila.

„Po třech skutečně úžasných letech je čas uzavřít mou kapitolu v Givenchy. Jako první žena ve vedení tohoto legendárního módního domu se cítím být poctěna, že jsem dostala možnost pečovat o jeho odkaz.“

View this post on Instagram

From the heart ♥️ After three truly wonderful years, the time has come to close my chapter at Givenchy. As the first woman to be the Artistic Director of this legendary Maison, I feel honoured to have been given the opportunity to cherish its legacy and bring it new life. Focusing on a world based on Haute Couture has been one of the highlights of my professional journey. I have shared so many incredible moments with the brilliant Givenchy ateliers and design teams : your exceptional talent and dedication will forever remain in my memories. My heartfelt thanks go out to each of the unsung heroes and heroines behind the scenes, for their contribution from product to communications and retail, and every global team member, partner and supplier in between. Without all of you, I could not have brought my vision for Givenchy to life in such a beautiful way. I am now looking forward to embarking on the next episode. Love and creativity remain central to what I do, and who I am, as does a heartfelt belief in kindness, and the courage to be true to your art. See you soon, and most importantly, stay safe ❤️ Love, Clare

A post shared by Clare Waight Keller (@clarewaightkeller) on

I když je to pro Givenchy obrovská ztráta, je logické, že v některých případech je potřeba po několika letech změnit místo svého působení. Uvidíme, jaká bude další budoucnost této talentované designérky.

Foto: Getty Images, Instagram.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.