Clare Waight Keller opouští módní dům Givenchy

Nečekaná zpráva přišla z módního domu Givenchy, který prostřednictvím svého Instagramu oznámil odchod kreativní ředitelky Clare Waight Keller. Talentovaná designérka byla ve vedení od roku 2017.

Kdo je Clare Waight Keller

Narodila se 19. srpna 1970 v Birminghamu v Anglii. Vystudovala univerzitu Ravensbourne College of Art, kde získala bakalářský titul v oboru móda. Později následoval magisterský titul  na univerzitě Royal College of Art. Za svůj život byla uměleckou ředitelkou řady prestižních značek a módních domů, včetně Chloé a Givenchy.

Embed from Getty Images

Kariéra

Svou kariéru započala spoluprací s Calvinem Kleinem v New Yorku jako stylistka pro oddělení dámské módy. Později pracovala například pro Ralpha Laurena nebo pro značku Gucci, kde měla na starosti oddělení dámské módy a doplňků. V roce 2004 odešla a nastoupila na post umělecké ředitelky pro značku Pringle of Scotland. V roce 2011 se pak přestěhovala do Paříže, kde se stala opět uměleckou ředitelkou, tentokrát však pro módní dům Chloé. Nakonec v roce 2017 nahradila Ricaarda Tisciho na pozici kreativního ředitele. Stala se tak první ženou v čele módního domu Givenchy.

Ocenění

Během své kariéry v módním průmyslu si Clare vysloužila několik prestižních ocenění. V roce 2007 obdržela cenu Nejlepší designér roku, kterou si převzala ve Skotsku. V roce 2018 pak v rámci Fashion Awards získala prestižní ocenění Britský designér roku v kategorii dámské módy, které jí předala samotná vévodkyně Meghan.

Embed from Getty Images

Konec u Givenchy

V pátek módní dům Givenchy oznámil, že byla ukončena spolupráce s Clare a rozloučil se s ní dojemným vzkazem.

„Módní dům Chivenchy a Clare Waight Keller oznamují konec své spolupráce. Givenchy chce Clare poděkovat za její kreativní vedení až do samého konce.“

https://www.instagram.com/p/B-zZasqoQlQ/

Samotná Clare se k události samozřejmě také vyjádřila.

„Po třech skutečně úžasných letech je čas uzavřít mou kapitolu v Givenchy. Jako první žena ve vedení tohoto legendárního módního domu se cítím být poctěna, že jsem dostala možnost pečovat o jeho odkaz.“

https://www.instagram.com/p/B-zZZokH9x-/

I když je to pro Givenchy obrovská ztráta, je logické, že v některých případech je potřeba po několika letech změnit místo svého působení. Uvidíme, jaká bude další budoucnost této talentované designérky.

Foto: Getty Images, Instagram.