Kleštičky na řasy, žehlička na vlasy nebo třeba pinzeta – tyhle pomocníky ke kráse možná máte doma i vy a jste zvyklí je používat prakticky denně. Oněch pomocníků, díky kterým jsme krásnější a náš vzhled dokonalejší, může být samozřejmě mnohem více. Jejich používání je pro většinu z nás naprostá rutina. Co se ale jejich čištění týče, ocitáme se na velmi tenkém ledě…

Štětce čistíme pravidelně, ale vyčistit žehličku na vlasy? Proč jako?!

Zatímco některé pomocníky ke kráse čistíme svědomitě a pravidelně, protože víme, že je to zkrátka potřeba (jako například štětce, se kterými se líčíme), u jiných nás to vlastně ani nenapadne. A to je velká škoda, protože touto zanedbanou péčí vlastně ohrožujeme jen sami sebe.

V dnešním článku se můžete společně s námi podívat, jaké pomocníky je kráse je potřeba čistit pravidelně, protože jinak riskujete své zdraví. A jak je známo, to má každý z nás jen jedno, tak proč jej vědomě vystavovat nebezpečí a možnému riziku…?

Jaké pomocníky ke kráse byste měli čistit pravidelně? Budete se divit!

Teď už ale na nic nečekejme a pojďme se rovnou podívat, jaké pomocníky, které možná i vy používáte dnes a denně, je potřeba pravidelně čistit a myslet na jejich svědomitou údržbu.

1. Žehlička na vlasy

Už jsme ji zmínili v úvodu dnešního článku, tak s ní rovnou i začneme. Možná vás to překvapí, ale i žehlička na vlasy skutečně patří mezi pomocníky ke kráse, na jejichž čištění sice drtivá většina lidí zapomíná, přitom je opravdu potřeba.

V tomto případě nemůže být ani tak řeč o tom, že byste si na vlasy prostřednictvím žehličky přenášeli nějaké bakterie, jako spíše chceme poukázat na to, že žehlička, na které je nalepený lak na vlasy nebo jiné přípravky, nebo žehlička plná vlasů nebude o vaši hřívu pečovat s takovou pečlivostí, jako ta, která je krásně čistá a v udržovaném stavu.

2. Kleštičky na řasy

Mít dokonalé řasy, jako mají modelky z titulních stránek módních časopisů? Inu, to je bezesporu splněný sen mnoha z nás.  Ne všem ale bylo dáno do vínku, aby měli řasy sami o době dost dlouhé a krásně natočené, proto většina z nás používá kleštičky na řasy.

Uvědomte si, že oči jsou jedním z nejcitlivějších orgánů našeho těla, proto byste je neměli vystavovat jakémukoliv riziku. Nevyčištěné kleštičky na řasy mohou být zdrojem bakterií, které se mohou postarat o vznik nepříjemné infekce. Opravdu to chcete riskovat?!

3. Pinzeta

Do třetice všeho dobrého zmíníme ještě pinzetu, která stejně jako oba dva výše zmíněné produkty patří mezi pomocníky ke kráse, jež je potřeba udržovat v čistotě. I zde totiž může být řeč o možném přenosu bakterií, které se mohou na pinzetě držet zuby nehty a následně se prostřednictvím ní dostat na kůži, kde by nadále mohly páchat neplechu.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze