Čištění pleti by pro nás ženy mělo být samozřejmostí. Všechny přece chceme, aby naše pleť byla bez jediné chybičky a vady na kráse. Přejeme si co možná nejdéle působit mladistvě. A k tomu je zapotřebí pleť svědomitě čistit.

Ačkoli se o tom často mluví a stále dokola se opakuje, proč je čištění pleti tak důležité, mnoho žen jej stále podceňuje či snad vědomě vynechává. Neuvědomují si totiž, že jsou samy proti sobě.

Naučte se pleť čistit správně. Litovat nebudete a pleť vám poděkuje!

Známe to asi všechny: už samy sebe vidíme v posteli, pěkně zachumlané pod peřinou, jak si necháme něco pěkného zdát. Ještě ale musíme udělat jednu věc: vyčistit si obličej. No jo, jenže nám se tak moc nechce…

Co uděláme? Řekneme si, že pro jednou se přece nic nestane a jdeme spát, aniž bychom si z obličeje smyly make-up i veškeré nečistoty, které se na něm během dne usadily. A to je chyba.

Proto pro vás máme návod, jak si dokonale vyčistit pleť a zajistit jí tak tu nejlepší možnou péči. Naučte se to, nezanedbávejte se a pleť vám za to jedině poděkuje.

Všechno musí pryč

Základem všeho je zbavit pleť jak líčidel, tak i jiných nečistot. Necháme na vás, zda k tomu budete používat pleťové mléko nebo micelární vodu, každému totiž vyhovuje něco jiného, proto pro sebe najděte takový přípravek, který vaší pleti sedne.

Odličovat začněte u očí, teprve poté přejděte ke zbytku obličeje. Pamatujte, že odličování má být jemné, zbytečná síla není zapotřebí, jen by zbytečně dráždila pokožku.

Hydratace a osvěžení nesmí chybět

Jakmile obličej vyčistíte, nezapomínejte jej hydratovat. I zde necháme výběr produktu na vás, na trhu jich je tolik, že si mezi nimi jistě vyberete. Hydratovat pokožku je dobré jak večer před spaním, tak ráno po probuzení.

S peelingem to nepřehánějte

K čistotě a celkové vitalitě pleti pomůže i pravidelný peeling. S jeho použitím to ale nepřehánějte, ideální je, pokud peeling na obličej použijete maximálně dvakrát do týdne – majitelky hodně citlivé pokožky by peeling neměly provádět vůbec.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments