Testování kosmetiky na zvířatech je problém, který je bohužel stále aktuální. Naštěstí jsou v současné době podnikány kroky, které mohou vést k tomu, že toto kruté zacházení  bude v budoucnu zcela zakázáno. 

Pro některé lidi život zvířete vůbec nic neznamená. Neuvědomují si fakt, že jsou to živí tvorové stejně jako my, kteří také cítí bolest. Denně je na nich prováděno testování nejrůznějších léčebných a kosmetických produktů, u kterých se především testuje jejich oční a kožní dráždivost. U zvířat mnohdy vyvolávají silné reakce, které bývají fatální. V Číně však bez tohoto otestování daný produkt nemůže být uveden do prodeje, jelikož nejsou známy jeho účinky a mohl by tak být pro člověka nebezpečný.

Čína je jedinou zemí, která testování na zvířatech přímo vyžaduje zákonem, pokud zde kosmetické firmy chtějí prodávat své výrobky. Nyní však padlo rozhodnutí tuto povinnost zrušit.  Takový zásadní krok samozřejmě musí být právně ošetřen, a tak bude představena nová legislativa, která vstoupí v platnost v roce 2020. Mimo to bylo čínskou vládou schváleno 9 různých metod testování kosmetiky, které se zcela obejdou bez zvířat. To jen dokazuje, že není až tak složité najít i jiné způsoby.

Pokud vás zajímá, zda je vaše oblíbená kosmetika testována na zvířatech, můžete si to jednoduše zjistit. Organizace PETA, která bojuje za práva zvířat, má na svých webových stránkách zveřejněn přehled kosmetických značek, které své výrobky testují na zvířatech. Je mezi nimi například Estée Lauder, Benefit, Maybelline, Clinique, AVON nebo NARS.

View this post on Instagram

Dzień dobry 😘 Wreszcie wyszło słońce, oby zostało jak najdłużej bo po kilku dniach szarości bardzo mi go brakuje. Ja postanowiłam powykorzystywać dzisiaj kosmetyki i się nareszcie pomalować 😂 W końcu za kilka dni w Rossku rusza promocja więc trzeba robić miejsce na nową kolorówkę. Jakie macie plany na dzisiaj? Korzystacie z niedzieli handlowej czy wybieracie aktywny odpoczynek na dworze? Ja niestety muszę pozałatwiać kilka spraw na które nie miałam czasu w tygodniu. Udanej niedzieli 😘 #kosmetyki #kosmetykidomakijażu #makeup #makeupcosmetics #wibo #wibopl #evelinecosmetics #lovely #maybelline #bourjois #makijaz #niedzielnymakijaż #rimmellondonpl #lorealparis

A post shared by Izabela (@kosmetycznyszal) on

View this post on Instagram

Estee Lauder by Violette Summer 2019! 🔔🌟🔔 Красивые фотографии новой, третьей по счету совместной коллекции макияжа @esteelauder  с глобальным бьюти-директором марки Виолетт (@violette_fr) Oh Naturelle! Makeup Collection. В коллекцию вошли 15-цветная палетка для глаз Estee Lauder Oh Naturelle! Eyeshadow Palette by Violette и 8-цветная палетка для лица Estee Lauder Oh Naturelle! Face & Eye Palette by Violette, а также жидкие матовые губные помады Estee Lauder Oh Naturelle! Pure Color Envy Paint-On Liquid LipColor by Violette в 4 оттенках. Вся коллекция вышла лимитированным тиражом, уже в продаже в США. . Подробный пост о коллекции: http://1beautynews.ru/2019/04/08/novaya-sovmestnaya-kollekciya-makiyazha-estee-lauder-by-violette-oh-naturelle-makeup-collection-summer-2019-polnaya-informaciya/ . . Фото: @esteelauderuk , @violette_fr , @esteepro_deannahall , @mollydownham_ 📷 . #новость_1beautynewsru #esteelauder #esteelauderrussia #violettefr #cosmetics #esteelauder_new #newcosmetics #esteelaudernews #cosmeticnews #makeupcollection #summer2019 #esteelaudersummer2019 #luxurymakeup #beautyblog #makeupblogger #makeupjunkie #newmakeup #beautynews #новинкикосметики #естилаудер #новинкимакияжа #лето2019 #летниеколлекциимакияжа #новостикосметики #косметикалюкс #новостимакияжа #бьютиновость #бьютиновинки #1beautynewsru

A post shared by BEAUTYNEWS, бьютиновости 🆕🔥 (@1beautynewsru) on

Zdroj: Vogue, PETA

Foto: Unsplash.com, Instagram.

Načítání...

Diskuze