Vizážisté radí, čím nejlépe nanášet make-up pro perfektní líčení

Líčení je pro mnoho z nás každodenní rutinou. Stejně tak, jako se každá z nás líčí trochu jiným stylem, odlišná bývá i metoda, kterou preferujeme. Někdo nedá dopustit na štětec, jiný se spoléhá na prsty. Nabízí se otázka, který způsob nanášení make-upu jen ten nejlepší?

Šikovné houbičky

Houbičky na nanášení make-upu prošly v posledních letech nejednou úpravou a jednou z nich je také alternativa, kterou určitě dobře znáte pod názvem Blender. Blender je skvělý v tom, že po kontaktu s vodou zvětší svůj objem a při aplikaci tak jedním pohybem zvládnete nalíčit větší plochu.

Houbičky obecně jsou oblíbené nejen mezi námi, běžnými smrtelnicemi, ale také mezi profesionálními vizážisty, kteří si je chválí zejména proto, že se s jejich pomocí snadno dostanou do každého záhybu pleti. S pomocí blenderů dosáhnete perfektního krytí.

Klasické štětce

Najde se mezi námi mnoho žen, které k nanášení make-upu používají klasický štětec a navzdory tomu, že vznikají stále nové a nové možnosti, jak make-u pohodlně nanášet, mu nadále zůstávají věrné.

Pokud jde o štětce, které se na nanášení líčidel určitě hodí, pak je potřeba dobře vybírat, protože není štětec jako štětec a jeho volba by měla záviset zejména na konkrétním produktu, který používáte – určitě víte, že se make-up liší hustotou. Také záleží na typu vaší pleti, kdy ženy trpící na akné volí hrubší štětce a ženy, které nemají s pletí problémy a sahají tak po lehčích BB krémech, používají štětce ploché.

Štětce obecně poskytují nejlepší možnost pro vytvoření barevných přechodů. Chcete si pohrát se stíny? Pak volte jednoznačně štětce.

Foto: Pexels.com

Nejlevnější jsou prsty

Z finančního hlediska vychází prsty na ruce jako nejlevnější způsob, jak na obličej nanést make-up. Pokud jste to ale alespoň jednou zkusila, pak určitě víte, že je to možná nejlevnější a na první pohled nejjednodušší varianta, ale bohužel také nejméně efektivní a nepříliš hygienická.

S pomocí prstů sice make-up na pleť nanést lze, ale nepočítejte s tím, že dosáhnete dokonalého krytí nedokonalostí nebo perfektního sjednocení pleti. Nicméně prstům nelze odepřít fakt, že v nich máme nejlepší cit. Prsty tedy poskytují nejlepší kontrolu a aplikace s nimi bývá nejrychlejší, což zdůrazňuje také Halle Gould z Byrdie.com.

Foto: Pexels.com

Pokud tento způsob zvolíte, mějte na paměti již zmíněnou hygienu. Alanna Martine Kilkeary z časopisu Makeup.com radí před touto procedurou důsledně umýt a vydezinfikovat ruce a zvláště pak samozřejmě prsty a jejich konečky. Mějte na paměti, že spousta nečistot se dostává za nehty, takže neopomeňte důslednou očistu i v oblasti nehtů.

Správná hygiena je důležité obzvlášť v dnešní době. Naštěstí dnes již skoro každý pravidelně používá dezinfekční prostředek na ruce, takže nemusíte spoléhat pouze na klasické mýdlo.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!