Snad každá z nás by si přála vlasy nádherně husté, dokonale jemné, krásně lesklé a dlouhé třeba až po zadek. No jo, jenže ne každé bylo shůry dáno, takže jsou mezi námi ženy, které zkrátka nemají tak dokonalou kštici, jakou si vysnily. Co když ale existuje recept, který by vás přivedl zase o krůček blíže k hřívě vašich snů?!

Co pomáhá na růst vlasů? Zkuste tyhle tipy

Co kdybych vám řekla, že existují jisté postupy, rady a tipy, které podporují růst vlasů? Ocenily byste takové rady? Pokud nadšeně přikyvujete, že rozhodně ano, pak vám mohu poradit jediné: čtěte dál!

Tip číslo jedna: hnojivo na vlasy

Vsadila bych se, že jste se po přečtení slovíčka “hnojivo” znechuceně ošily a nakrčily nos. Nemám pravdu? Je fakt, že termín vlasové hnojivo sice nezní kdovíjak lákavě, ale mohu vás ujistit, že po vás nikdo nebude chtít, abyste si na hlavu patlaly nějaké nevábně vonící blbosti.

Hnojivo na vlasy jsou totiž speciální tablety, masky, šampony nebo kondicionéry, které jsou v dnešní době k dostání nejen v drogeriích, ale i v lékárnách a rozhodně je z čeho vybírat. Jejich úkolem je podpořit růst vlasů a celkově zlepšit jejich kvalitu.

Tip číslo dva: vyvážená strava

Možná si říkáte, že se o té pestré a vyvážené stravě mluví až příliš často, jenže byste se divili, kolik žen si nedává jedna a jedna dohromady a vůbec si nepřipouští, že i skladba jejich jídelníčku má výrazný vliv na to, jak vypadají jejich vlasy.

Pokud chcete, aby vám vlasy rostly více, byly hustější a celkově zdravější, snažte se do svého jídelníčku zařadit potraviny, které v sobě obsahují důležité vitamíny – konkrétně vitamín A, B12, B13, C a vitamín E mají pozitivní vliv na růst vlasů a byla by škoda, pokud by ve vaší stravě chyběly.

Tip číslo tři: pravidelné zastřihávání

A teď ruku na srdce: kdy naposledy jste si nechaly zastřihnout konečky? Pokud si jen marně vzpomínáte, nebo se snažíte návštěvu kadeřnice najít v diáři (v tom horším případě ještě v tom loňském!), pak věřte, že jste sami proti sobě.

Docházet ke kadeřnici na zastřihávání konečků by měla být samozřejmost pro každou ženu, která chce, aby její vlasy byly kvalitní, husté a objemné. Minimálně 2x do roka proto myslete na to, abyste se objednaly na pravidelné zastřihávání.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze