Čím oživit přirozenou barvu vlasů?

Ač jsou v drogeriích a supermarketech plné regály nejrůznějších barev na vlasy, mnoho žen se rozhodlo si své vlasy nebarvit, případně po letech používání chemie přejít zpět ke své přirozené barvě vlasů. Nutno však podotknout, že oproti přírodním odstínům jsou ty „umělé“ často mnohem sytější a výraznější. Pokud i vy máte pocit, že přírodní barva vašich vlasů je příliš fádní nebo mdlá, můžete ji zkusit oživit. A jde to i přírodní cestou.

Zázračná olejová kúra

Může se zdát, že nanášet si olej do vlasů, je bláznovství. Vždyť budou těžké, zplihlé a mastné. Není však třeba se tohoto kroku obávat. Naopak, olejová maska má celou řadu zajímavých benefitů, díky kterým si ji zamilujete. Stačí si do vlhkých vlasů vetřít pár kapek oleje. Jestliže máte obavu z mastnoty, stačí se vyhnout pokožce hlavy. Masku si ve vlasech ponechte alespoň 20 minut, ale pokud máte dostatek času, klidně můžete vydržet i déle. Následně již stačí umýt vlasy klasickým šamponem tak, jak jste zvyklé.

Na vlasy se skvěle hodí především kokosový, arganový a ricinový olej. Výsledkem budou vyživené a hydratované vlasy, které se budou navíc nádherně lesknout a budou hedvábné na omak.

Jablečný ocet pro zdraví a lesk

Také jablečný ocet dokáže s vlasovým porostem takřka zázraky. Vždyť byl velmi oblíbený již v dobách našich babiček a prababiček, používal se dokonce zcela běžně i v kadeřnictvích. Postup je tentokrát trochu odlišný. Nejdříve je třeba si umýt vlasy jako obvykle, až následně se přelijí octovým roztokem. Stačí 1 polévková lžíce na 1 litr studené vody. Pokud máte obavu z typického octového zábalu, stačí přidat pár kapek oblíbeného éterického oleje. Vlasy již poté není třeba opláchnout čistou vodou.

Ocet z vlasů spolehlivě odstraní případné zbytky šamponu a dokáže povzbudit jejich růst. Při pravidelném používání budou vlasy silnější, nebudou se jim třepit konečky a oslní nádherným leskem.

Zdůraznění přirozené barvy

Pokud se nechcete barvit, ale přesto toužíte zvýraznit a oživit přirozenou barvu vlasů, využijte dary přírody. Plavovlásky mohou dosáhnout většího zesvětlení vlasů odvarem z heřmánku nebo citronem. Zlatavý až načervenalý nádech by měla dokázat dodat vlasům rebarbora. Tmavovlásky mohou vyzkoušet černý čaj, kávu nebo odvar z ořechových slupek.

Zajímavou alternativou je také henna (ta je v současnosti k dostání v celé škále různých odstínů) nebo zcela přírodní barvy na vlasy, které jsou velmi šetrné nejenom k samotným vlasům, ale také k přírodě.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.