Chystáte se na cestu letadlem? Poradíme, co si raději neoblékat

man sitting on gang chair with feet on luggage looking at airplane

Na Instagramu či Pinterestu můžeme často vidět fotky outfitů, které si ženy oblékají na cestu letadlem. Vysoké podpatky a kožené kalhoty s vysokým pasem sice vypadají skvěle na fotkách, ale na dlouhý let to rozhodně nebude pohodlný outfit. Pojďme se tedy společně podívat, co si do letadla rozhodně neoblékat.  

Těsné oblečení

Myslete na své pohodlí. Pokud poletíte déle než dvě hodiny, připravte se na to, že vás těsnější oblečení bude tlačit. A není zde řeč pouze o podprsenkách, ale hlavně o kalhotách. Vybírejte na let takové, které budou volné, abyste se vyhnuly křečím, otokům a všemu, co by mohlo ovlivnit vaše zdraví.

I když se to zdá jako banalita, ve skutečnosti tak můžete předejít například žilní trombóze. A myslete na to, že zdraví máte opravdu jen jedno. Také u pasu noste pohodlné oblečení – džíny s vysokým pasem nebo upnutý pásek rozhodně nedoporučujeme.

Na lehké letní oblečení raději zapomeňte

Ať už letíte k moři či kamkoliv jinam, vždy si do letadla vezměte alespoň mikinu a ponožky. V letadlech často bývá silná klimatizace, proto se raději vyhněte chybě, které se dopouští většina z nás.

Možná si při balení říkáte, že letíte k moři, kde je teplo a při balení si na teplé oblečení ani nevzpomenete, ale věřte nám. Může to ovlivnit vaši dovolenou a přeci nechcete být na dovolené nemocní.

Chraňte se při nehodě

Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou jakýmkoliv dopravním prostředkem, vždy je důležité myslet na možné komplikace a na různá rizika. To zkrátka k cestování patří a není lepší cesta, než být na vše předem připravená.

Pokud letíte letadlem, mějte co nejvíce zakryté tělo. Čím více těla pokryjete oblečením, tím více vás ochrání při požáru. Proto se nebojte zvolit rolák nebo mikinu a dlouhé kalhoty. Vyvarujte se třásním a více hořlavým materiálům.

Sandály a podpatky si sbalte do kufru

Pokud máte v plánu letět v podpatcích, radíme dobře si to rozmyslet. To, že to bude extrémně nepohodlné je vám nejspíš jasné.

Představte si, že nastane situace, kdy bude nutné použít záchranné skluzavky. Budete nuceny si sundat vaše krásné, vysoké podpatky, ve kterých máte dokonalý outfit, ale věřte, že evakuaci z letadla to zásadně zpomalí.

Takže ať už kvůli pohodlí, tak kvůli bezpečnosti, nechte raději podpatky zabalené v kufru. Navíc si vzpomeňte na záchody v letadle. Opravdu se vyplatí mít uzavřenou a pevnou obuv.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!