Chyby v oblékání, kterých se dopouštějí ženy 40+

woman wearing beige and red floral top leaning on gray concrete slab with white leather bag ontop

Věk je pouze číslo. I tak by ale každá žena měla mít na paměti, že zkrátka existují kousky, které se k ženám po čtyřicítce prostě nehodí. Pokud se chcete vyhnout módnímu faux pas, vyhněte se těmto nejčastějším chybám.

Šatník si zaslouží obměnu minimálně každých deset let. Přece jen, ve čtyřiceti letech vám nebude slušet to, co vám dokonale padlo ve dvaceti letech. Velice důležité je, abyste se cítila komfortně. Vyzývavé oblečení, výstřihy, minisukně, roztrhané kalhoty a další podobně módní trendy přenechejte raději mladší generaci.

Základem vašeho šatníku by se měly stát košile, trička, stylové kalhoty, elegantní šaty a kvalitní punčocháče. Barev se bát nemusíte, ovšem držte se pravidla, že méně je někdy více. Decentní červená šála nebo šátek je skvělé oživení outfitu, ale stavět celý svůj look na rudé barvě od hlavy až k patě? To by nevypadalo dobře.

Špatně padnoucí spodní prádlo

Lidské tělo prochází změnami. Podprsenka, kterou jste nosila ve 25 letech, vám pravděpodobně ve 45 letech už nesedne. Vyberte si spodní prádlo, jež zakryje vaše nedostatky. Jestliže chcete mít pěknou postavu, investujte do tvarovacího spodního prádla.

Dobře padnoucí spodní prádlo je základ pro zdravé sebevědomí v každém věku. Foto: Depositphotos.com

Oblečení s velkými nápisy

Spousta dívek si zamilovala trička s velkými logy. Ve čtyřiceti letech ale nechcete říct, jakou značku nosíte nebo jaký svůj pocit chcete vyjádřit jedním či několika slovy s ironickým podtextem. Spíše se zaměřte na to, co nosíte.

Oblíbený trend mezi mladými – trička s velkými logy a nápisy s ironickým podtextem. Foto: Pexels.com

Vyzývavé oblečení

Pokud si to můžete dovolit, pochlubte se svými přednostmi, ale střídmě. Při sestavování outfitu si vždy vyberte jednu část těla, kterou zvýrazníte oblečením.

Jestliže si oblečete tričko s výstřihem, zvolte k němu obyčejné jednobarevné kalhoty, nikoliv minisukni. Skromnost je v tomto případě také sexy.

Téměř dokonalé, ale přeci jen, není trochu zbytečné nechat vyniknout podprsenku? Většina žen po čtyřicítce už ví, že i decentnost je sexy. Foto: Depositphotos.com

Roztrhané džíny

Dvoubarevné, respektive roztrhané džíny jsou pro mladistvé. Přestaňte být obětí módy. Pamatujte, že nejste otrokem nejnovějších trendů. Po čtyřicítce si ve vašem šatníku vybudují pevné místo jednoduché kalhoty a džíny s vyšším pasem, které zakryjí nedostatky v oblasti bříška a prodlouží nohy.

Roztrhané džíny sluší opravdu jen mladé generaci. Foto: Pexels.com

Opotřebovaná kabelka

Výrazná kabelka, která patří spíše na diskotéku, není to pravé ořechové, pokud se chystáte do práce či na důležitou schůzku. Pořiďte si spíše kvalitní koženou kabelku, neboť je nadčasová a vydrží vám několik let.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!