Hloupé chyby v oblékání českých mužů. Není divu, že jsme Evropě pro smích

Obrovská spousta českých mužů vyloženě neřeší, jakým způsobem se obléká. Téměř každý pak dělá celou řadu hloupých chyb. Uff, kde začít? Připravili jsme si pro vás 11 do očí bijících chyb v pánském oblékání. Zkusme se jich vyvarovat. Možná že ten svět bude zase o trošíčku hezčím místem.

1. Napěchovaná peněženka

Když jdete večer do společnosti, peněženku si přirozeně s sebou vzít musíte. Musíte si ovšem brát i všechny doklady, vizitky, platební karty, kartičky zdravotních pojišťoven apod., aby vaše peněženka ztrojnásobila svůj objem a pak vám vadila v jakékoliv kapse? Navíc – vypadá to fakt blbě.

Foto: Shutterstock

Zkuste si jednou vzít opravdu jen to, co potřebujete – občanský průkaz, pár stokorun, případně platební kartu a nic víc.

2. Vázání tkaniček

I vázání tkaniček má svá jednoduchá pravidla. Pokud se jimi neřídíte, vaše boty se pravděpodobně jednak snadno rozvazují (a také samovolně) a navíc vypadají tak trochu neúhledně.

U sportovní obuvi to problém není, pokud se ovšem jedná o společenskou obuv, je dobré věnovat pozornost i správnému vázání tkaniček.

Jak na to? Pokud chcete, aby tkaničky u vaší obuvi vypadaly hezky úhledně jako zde:

Foto: Shutterstock

Stačí postupovat dle tohoto jednoduchého postupu z youtube a obuv šněrovat estetičtějším způsobem.

3. Odhoďte žabky a krokodýly Crocs

Tahle obuv patří pouze na pláž, na bazén nebo na zahradu. Kdekoliv jinde to vypadá hloupě a navíc to i poněkud divně zní při každém došlapu.

4. Přehnané ladění barev

Být dobře barevně sladěn musí jít ruku v ruce s přirozeně naturálním dojmem, kterého určitě nedocílíte barevně vyladěnými tkaničkami u bot. Dejte si pozor na přehnané barevné ladění, můžete snadno působit příliš překombinovaně a to určitě nechcete.

5. Kapsáče

Kapsáče patří do armády, do přírody, vhodné jsou pro manuální práce, ale do zaměstnání případně do školy nebo do města se tomuto českému fenoménu raději vyhněte.

6. Příliš dlouhé rukávy

Příliš dlouhé rukávy u vaší košile, svetru nebo mikiny nepůsobí zrovna estetickým dojmem. U mužů to vypadá, jakoby nosili oblečení po tátovi. Pokud máte nekonfekční postavu a všude jinde vám košile či svetr sedí dobře, nechte si rukávy zkrátit. Délka rukávů by měla nanejvýše těsně sahat k vaší dlani.

7. Sušička a její přehnané používání

susicka-a-jeji-symboly
Foto: Shutterstock

Sušička je super pro vaše spodní prádlo, ručníky, starší oblečení na doma a další. Co do sušičky ale určitě nedávat? Jsou to pro někoho možná překvapivě džíny, košile nebo svetry. Řiďte se tím, co napovídá cedulka.

8. Přemíra doplňků

Když je předoplňkováno, je to blbě. Pokud jste muž a máte na ruce 159 náramků, korálků, kožených pásků a podobných serepetiček a vedle toho prsty plné prstenů, snadno si vás spletou s pouťovým kolotočářem (bez urážky).

9. Formální vs. neformální košile

Formální košile se hodí k oblekům. Neformální košile se k oblekům nehodí a ani nenosí. Je to opět častý nešvar českých mužů. Zejména těch, kteří nenosí obleky často.

10. Zvednutý límeček

„Trend“ zvednutých límečků u polo triček údajně vznikl z praktického důvodu. Hráči golfu si zvednutým límečkem chránili krk před spálením od sluníčka. Zde bychom zvednutý límeček mohli tolerovat, za jiných okolností ovšem nikoliv, je to totiž za hranicí špatného vkusu a stylu.

Foto: Shutterstock

11. Skinny jeans

Největší problém u skinny jeans je to, že nevypadají dobře na každé postavě. V podstatě nevypadají dobře skoro na žádné postavě, jenom u opravdu štíhlých mužů (resp. spíše kluků). Proto bychom tento trend měli přenechat maximálně dospívajícím chlapcům a pro „už“ dospělé muže bychom doporučili volit klasičtější a rozhodně pohodlnější střih.

A jaké chyby pozorujete vy?

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.