Žádný učený z nebe nespadl. Tohle přísloví je mnohdy více než pravdivé. Připravili jsme si pro vás pár tipů proto, abychom vám ukázali, jaké chyby v oblékání nedělat. A že jich v našich módních luzích a hájích vídáme až až …

Kopírování

V zásadě není špatné inspirovat se svým idolem, herečkou, zpěvačkou nebo někým, koho máte rádi. Princip prostého inspirování se v podstatě patří mezi základní kameny módního průmyslu, takže proti tomu nelze nic namítnout. Nikdy ovšem není dobře, pokud někoho ze 100 % okopírujete. Každý člověk je jiný, má jinou postavu a každému sluší jiná barva. Nehrajte si na někoho jiného. Pamatujte na to, že každý člověk je originál a v módě to platí dvojnásob!

Hlídejte si průhlednost

Bílé kalhoty jsou velmi elegantní, ale pokud přes ně je vidět spodní prádlo, rozhodně to není to, co byste chtěla. Schovat ale v takových kalhotách spodní prádlo není až tak jednoduché, jak by se možná mohlo zdát. Vzhledem k tomu, že ne všechny kalhoty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní, tlusté džínoviny, je velmi důležité při jejich koupi myslet i na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Při odchodu z domu se raději vždy podívejte na vaše pozadí a zkontrolujte na denním světle, zda není vidět až moc.

Nelichotivé oblečení

Máte ve skříni oblečení, které vám nesedí? Je vám velké, nebo naopak malé? Zbavte se ho! Oversize věci jsou sice in, ale jsou šity jinak než tričko po příteli. Takové věci noste například na spaní, ale rozhodně ne do společnosti. Přidávají vám na kilech, a to určitě nechcete.

Osobní styl

Nemusíte být za každou cenu módní ikonou, pokud budete nosit to, v čem se cítíte nejlépe. Pokud vám je něco proti srsti, rozhodně to nosit nemusíte. Jestli vás něco škrtí, obepíná v nelichotivých místech, zkuste najít kompromis. Móda je velice rozmanitá, proto se nebojte hledat zajímavé kousky a najděte si tím svůj osobní styl.

Laďte s ročním obdobím

Nosíte v zimě pastelové barvy, a naopak na jaře tmavé barvy? Než vyjdete z domu, zamyslete se, jestli není lepší na jaře nosit veselé barvy. Dejte jim prostor na sluníčku více vyniknout. Netvrdíme, abyste v zimě nosila smutné barvy. Můžete nosit barvy i v zimě, ale pro zimní roční období se více hodí teplé barvy. Pastelové barvy jsou pro jaro jako stvořené, vždyť se podívejte na rozkvetlé květiny!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Sponzoring: Aktuální slevové kódy na Answear.cz.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments