Chcete být atraktivní i po 40? Pak se vyhněte častým chybám v líčení

Person Putting Mascara On Woman

Bohužel i v dnešní době se stále ještě spousta žen dopouští zbytečných chyb při líčení, které je dělají mnohem starší. Pojďme se podívat na to, které chyby to jsou a jak se jim vyvarovat.

1. Absence podkladové báze

Podkladová báze je základem každého looku. Nejen, že váš make-up déle vydrží, ale také dokonale sjednotí vaši pleť, takže případné nedokonalosti a vrásky rázem zmizí. Díky podkladové bázi působí vaše pokožka daleko víc rozzářeně, takže je dobré na ní v žádném případě nezapomínat.

2. Těžký make-up

Špatně zvolený make-up může udělat daleko víc škody než užitku. Pokud je make-up příliš těžký, snadno se vpije do vrásek a nedokonalostí, které naopak ještě více zvýrazní! Důležitou roli hraje i odstín. Správný odstín dokáže zabránit působení nepřirozeným dojmem.

Je dobré se vyhnout také matujícím pudrům. Dodejte pleti namísto pudrům trochu lesku. A nezapomínejte na produkty, které nabízí i SPF ochranu proti UV záření!

Foto: Shutterstock

3. Špatná kontura

Jsou ženy, které si nedokáží svůj make-up představit bez konturování. A to není vůbec špatně. Pokud je totiž konturování provedeno správným způsobem, dokáže vás dokonce i omladit.

Jestliže jste překonturovaná až příliš, působí to spíše komicky a zcela nepřirozeně. Proto dbejte na správné produkty. Nezapomínejte, že některé linie je raději lepší skrýt než je naopak zvýrazňovat.

4. Špatný odstín tvářenky

Snad všem se vybaví tváře Marfuši z ruské pohádky o Mrazíkovi. Úsměvné, že? Bohužel i dnes lze vídat takové tváře na ulici. Tvářenka má za úkol osvěžit a omladit obličej, ale při výběru špatného odstínu docílíte naprostého opaku. 

Foto: Shutterstock

Určitě se vyvarujte tvářenkám v hnědých tónech, ale spíše si pořiďte tu v broskvových nebo růžovějších tónech.

Nezapomínejte také na to, jak tvářenku správně aplikovat. Nejlepší je použití štětce, kterým ještě před aplikací klepněte, abyste na tvář nenanášeli zbytečně tlustou vrstvu. To samé platí i v případě, pokud používáte labutěnku.

5. Příliš lesklé oční stíny

Další chybou, kterou mnohé ženy při líčení dělají, je použití třpytivých očních stínů. Ty se kvůli svojí struktuře často vpíjí do linek a vrásek a tím vás potom dělají staršími. Pokud chcete použít tyto stíny, nezapomeňte na podkladovou bázi a rozumnou míru stínů. V určitém věku je dobré je ale odložit a nahradit je spíše sametovými stíny.

Foto: Shutterstock

6. Černá oční linka

Krom špatně zvoleného nebo aplikovaného make-upu jsou oční linky dalším kamenem úrazu, se kterým se lze setkat pravidelně. Obzvláště pak, jde-li o černou linku provedenou pouze pod očima, která se ještě navíc během dne rozmaže. Tak takhle ne! Tímhle způsobem docílíte jen pandího vzhledu, oko se vám daleko zmenší a černá se vpije do vrásek a linek kolem očí, což nevypadá vůbec dobře.

A Woman Applying an Eyeliner
Foto: Pexels

Při tvorbě oční linky nezapomeňte na podkladovou bázi a korektor než se rozhodnete vaše oko zvýraznit.

Základem dobrého make-upu je pamatovat si pár základních pravidel a to:

  • nikdy nezapomínat na správnou péči o pleť
  • pokaždé používat podkladovou bázi
  • snažte se vždy působit vkusně a přirozeně
  • a hlavně: méně je někdy více

Článek vznikl na základě sebraných zkušeností kosmetičky Elise Marquam Jahns, jež byly publikovány v online magazínu Byrdie.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.