Christina Aguilera novou módní kolekcí podporuje LGBTQ+ komunitu. Oblečení není určené pro konkrétní pohlaví

Popová ikona Christina Aguilera se spojila se dvěma trans organizacemi, se kterými vytvořila svou zbrusu novou módní kolekci Pride. Překvapením to není, už v roce 2019 uvedla, že právě její LGBTQ+ tanečníci a umělci jí kdysi pomohli v nejtemnějších momentech života.

Součástí nové kolekce je síťované tílko Xtina, spodní prádlo Xtina (kalhotky/slipy), rouška a mikina s tváří samotné Aguilery. Oblečení není ani pánské, ani dámské, není určené pro konkrétní pohlaví.

Spolupráce se dvěma trans organizacemi

Christina Aguilera svou novou kolekci Pride představila prostřednictvím Instagramu, kde s hrdostí uvedla i jména obou trans organizací, jež podporuje. Výtěžek z prodeje kolekce půjde právě těmto organizacím. Jde o TransLash a TransTech Social Enterprises.

První zmiňovaná nezisková organizace se prezentuje velmi populárními podcasty, v nichž sdílí příběhy lidí z trans komunity. Druhá zmiňovaná organizace poskytuje transsexuálům školení a pomoc při hledání práce v technickém oboru. Založila ji Angelica Ross, americká herečka a podnikatelka, jež se sama naučila programovat a nyní tuto dovednost zprostředkovává i transsexuálům.

View this post on Instagram

A post shared by Christina Aguilera (@xtina)

Nejde o jednorázovou akci

Aguilera LGBTQ+ komunitu podporuje dlouho. Human Rights Campaign ji v roce 2019 ocenila cenou Ally for Equality Award za její neúnavné úsilí, jímž se snaží o pozitivní změnu.

„Christina Aguilera je žijící legenda a skutečná ikona LGBTQ, která soustavně využívá svou slávu ke sdílení naděje a inspirace pro ty, kteří byli marginalizováni jen za to, kým jsou,“

řekl Chad Griffin, prezident Human Rights Campaign.

Aguilera není jediná, kdo představil kolekci Pride. Nedávno i zpěvačka Mariah Carey oznámila, že rozšíří svoji současnou Pride kolekci. Ostatně blíží se Pride měsíc oslavovaný každoročně v červnu, takže je ideální čas na aktivity spojené s LGBTQ+ komunitou.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.