Horké dny jsou v plném proudu, teploty dosahují tropických hodnot, člověk se doslova vaří ve vlastní šťávě a to jediné, co se nám chce, je zchladit si tělo v bazénu, ať už doma na zahradě, nebo někde na koupališti. Což o to, skočit do studené vody je sice lákavé a na osvěžení naprosto ideální. Napadlo vás ale zamyslet se nad tím, co ve vodě obsažený chlor udělá s vašimi vlasy?

Chlor vlasům neprospívá

Asi jste tušili, co vám teď řeknu: chlor vlasům neprospívá. A to ani trochu. Nutno dodat, že některé z nás své vlasy chloru vystavují nejen teď v létě, kdy trávíme čas u bazénu, ale i během roku, kdy v rámci udržení kondice či zpevnění postavy pravidelně navštěvují bazén, kam si chodí zaplavat. A vlasy trpí, trpí a trpí.

A jak chlor vlasům ubližuje? Pokud je chemikálii vystavujete často, pak se může stát, že budou vaše vlasy jemné, zeslabené, vysušené, začnou se vám lámat a třepit se. Prostě nic pěkného.

Co můžete udělat pro to, aby vlasy tolik netrpěly?

Tahle otázka vás určitě také napadla, že ano? Je to celkem logické, vždyť vlasy jsou vizitkou žen, ne nadarmo se o nich říká, že jsou korunou naší krásy, proto je potřeba, abychom se o ně staraly a ony nám za odměnu dělaly dobrou službu a jednoduše vypadaly božsky.

Co tedy můžete udělat pro to, aby vaše hříva vlivem chloru tolik nestrádala?

Rada první: přípravky na silikonové bázi

Na trhu se dají pořídit přípravky fungující na silikonové bázi, které vytvoří jakousi ochrannou bariéru mezi vaší hřívou a škodlivým chlorem. Stačí jen zapátrat v drogerii, kterou běžně navštěvujete.

Rada druhá: přípravy na olejové bázi

Podobně fungují i přípravky založené na olejové bázi, kdy vám jakožto ochranu vašich vlasů můžu všemi deseti doporučit například kokosový olej, jež skvěle poslouží k tomu, aby byla vaše hříva krásně hydratovaná a žádné vysušení jí tím pádem nehrozilo.

Rada třetí: mokré vlasy

Jste zvyklé se nejdříve slunit někde na dece nebo na lehátku a poté skočit šipku do studeného bazénu? Pak bych vás ráda upozornila na jeden fakt a tím je, že suché vlasy do sebe absorbují daleko více chloru, nežli vlasy mokré. Odteď tedy, než půjdete do vody, skočte si předtím do sprchy, kde si vlasy můžete namočit pod tekoucí vodou. Jasně, i ta v sobě jisté množství chloru obsahuje, ale rozhodně méně, nežli kolik se ho nachází přímo v bazénu.

Rada čtvrtá: speciální šampony

Umýt si po příchodu domů z bazénu vlasy šamponem by měla být samozřejmost. Jenže smutnou zprávou je, že běžné šampony nedostanou z vašich vlasů úplně všechen chlor, který tak může páchat neplechu i poté, co budete z koupaliště dávno doma. Naštěstí existují speciální šampony, které z vlasů dostanou veškeré chemikálie. Jen upozorním, že jsou finančně nákladnější, ale za zdravou hřívu to přeci jen stojí, ne?

Foto: Pixabay.com.