Z ošklivky v mžiku kráskou. Hvězda instagramu šokuje kombinací make-upu a speciální napínací pásky, se kterými mění svou vizáž k nepoznání

Co je moc, to je moc, říkají si asi muži. Omládnout díky make-upu během několika minut klidně i o 20 a více let? Tak přesně to se daří influencerce Chloe Fountain, kterou jen na instagramu sleduje bezmála 90.000 lidí a na Tiktoku téměř rovných 750.000. Chloe se naučila využívat trik, se kterým dokáže vyhladit svou pleť a skoncovat tak s převislou pokožkou doslova během okamžiku.

V čem spočívá onen trik? V jednoduché pásce, kterou připne na svou tvář, natáhne ji přes hlavu a rázem docílí vyhlazeného obličeje, který působí neskutečně mladě. V kombinaci s šikovným make-upem pak dokáže se svou tváří vykouzlit doslova zázračnou a těžko uvěřitelnou proměnu.

Krása až na prvním místě?

Přístup Chloe Fountain je unikátní v tom, že se nebála odhalit, jakým způsobem dokáže fabulovat ohledně své skutečné krásy. Otázkou zůstává, kolik žen, které mají statisíce sledujících na instagramu díky své kráse, jsou krásné i ve skutečnosti, bez použití filtrů a dalších technik zkrášlování, na které sází například Chloe.

Chloe se v rozhovoru pro NY Post svěřila, že miluje kontroverzi. I proto odmítá odhalit svůj věk. Snaží se tak okolo své osobnosti vytvořit jistou roušku tajemství, což je prý něco, co přitahuje pozornost sledujících.

Chloe ve svých videích zatím nezveřejnila celou proceduru se svými „zázračnými“ úpravami. Fanoušci vždy mohou vidět jen úpravu s pomocí již zmíněných pásek, následně je střih a objeví se už jen verze s „plným make-up módem„. Kompletní video s celkovým přerodem z „ošklivky“ v „krásku“, se prý fanoušci dočkají až v momentě, kdy dosáhne počtu 1.000.000 sledujících.

Instagramová dokonalost vládne světu

Získat si masivní pozornost na instagramu je snem mnoha mladých žen. Sebestředná touha po dokonalé kráse, bezchybné virtuální sebeprezentaci, která se měří počtem sledujících a počtem lajků, je pro mnoho mladých lidí v dnešní době regulérní hodnota.

Zda je tento způsob vnímání světa zdravý, to je diskutabilní. Uctívání těchto pseudohodnot je ovšem realita současného světa, která s sebou nese i řadu negativ počínaje nerealistickými představami o kráse, které mohou končit až duševními problémy.

Chloe dokázala posunout „make-up art“ na úplně novou úroveň, která je ovšem možná až za hranicí. Místo aby s trochou make-upu zdůraznila své přednosti a potlačila nedostatky, Chloe ze sebe dělá úplně jiného člověka.

Co říkáte na proměnu, kterou Chloe prezentuje na svém instagramu vy?