S příchodem chladnějšího a pochmurnějšího podzimního počasí nás pomalu opouští pracně získané letní opálení, kvůli kterému jsme během letních měsíců trávili nekonečné hodiny na sluníčku, nastavovali pokožku slunečním paprskům a následně se radovali, když naše kůže získala sexy hnědý nádech. Ztratit letní opálení jen kvůli podzimu přitom vůbec není nutné!

Jak si letní opálení zachovat co možná nejdéle?

Nezáleží na tom, jestli jste si pro přitažlivě bronzovou pokožku museli zajet někam k moři, nebo jestli jste letního opálení dosáhli sluněním na zahradě u bazénu – tak či onak je vám teď určitě líto, že se z vaší pokožky pomalu vytrácí barva a vám se naopak vrací bílý nádech.

I když si teď na podzim příliš sluníčka, které by vás dokázalo opálit, asi příliš neužijete, můžete se alespoň postarat o to, že vám letní opálení vydrží co možná nejdéle. Poradíme, jak na to!

Trik číslo jedna: velmi jemný peeling pokožky

O účincích peelingu jste určitě už slyšeli, proto není potřeba zde opět vypisovat přesnou definici této procedury. Jediné, co ohledně peelingu zmíníme, je skutečnost, se že díky němu zbavíte odumřelých kožních buněk, které jsou na vaší pokožce tak nějak navíc a úplně zbytečné. S pomocí velmi jemného peelingu (opravdu vybírejte co možná nejjemnější) bude vaše pleť působit hladší na dotek a zářivější na pohled.

Trik číslo dva: zařaďte do jídelníčku mrkev

Často se říká, že konzumace mrkve pozitivně působí na náš zrak, což vám možná tuplovala do hlavy vaše maminka nebo babičky, když jste ještě byly děti. Pravda je taková, že mrkev, která obsahuje beta-karoten, podporuje vzhled opálené pokožky a tím pádem vám pomůže udržet si letní opálení i v tomto pochmurném a často i deštivém období. Kromě mrkve beta-karoten obsahují i meruňky nebo sladké brambory.

Trik číslo tři: sprchování chladnější vodou

Věděli jste, že sprchování teplou, mnohdy až horkou vodou, způsobuje rychlejší olupování pokožky? Teplá voda totiž může za to, že se naše pokožka dehydratuje, což znamená, že je vysušená a když je něco vysušené, začne to tím pádem šupinatět – a to samé platí i v případě pokožky, kterou si chcete udržet krásně opálenou. Místo horké vody se raději sprchujte v chladnější, pomůže vám to nejen udržet letní opálení, ale zároveň tím předejdete vzniku celulitidy.

Trik číslo čtyři: nechte si pomoci

Jakmile žádný z našich triků nezabere, nebo na udržení letního opálení již nebudou stačit, nebojte se trochu si pomoci a povolat na pomoc samoopalovací přípravky. Vsadit můžete na mléka i krémy, záleží jen na vás, s čím se vám bude lépe pracovat. Jasně, je to tak trochu podvod, ale když budete samoopalovací přípravky v rozumném množství nanášet na kůži pravidelně, podaří se vám zůstat přitažlivě opálení ještě o něco déle.

Foto: Pixabay.com.