Každá z nás se vyrovnává s různými problémovými partiemi. Pokud jste zrovna jedna z těch, které bojují s větším bříškem, seznamte se s našimi tipy, jak zredukovat přebytečný tuk z problematického bříška.

Kalorický deficit

Pokud se svým bříškem nejste spokojená a zároveň máte chuť s ním něco udělat, zbystřete. Na počátku je nutné si uvědomit, že hubnutí je pevně svázáno se zdravou stravou a správným cvičením. Zdravá strava znamená omezení oblíbených sladkostí, které navyšují kalorický příjem a zároveň naopak zvýšit energetický výdej. Jinak řečeno více pohybu a méně nezdravého jídla. Díky této správné kombinaci bude úbytek tuků efektivnější.

Nebojte se hladu

Člověk, který cvičí, má větší spotřebu energie, kterou si musí doplnit opět stravou. Připravte se na to, že si vaše tělo bude žádat více potravy, aby bylo stále fresh a mohlo budovat svaly. Nezapomínejte na proteiny a vitamíny.

Silové cvičení

Předpokládejme, že usilujete nejen o ploché bříško, ale i o vytvarované a silné bříško. Toto nedosáhnete ničím jiným, než cvičením.

Jak by mělo silové cvičení vypadat?

Položte se na žíněnku, natáhněte levou ruku a pokrčte pravou nohu. Jakmile se dostanete do požadované polohy, zvedněte se natolik, abyste se levým loktem dotkla kolene pravé nohy. Opakujte 15x po třech sériích a to samé s opačnou rukou a nohou.

Velmi rozšířeným a oblíbeným cvikem je rotace v sedě s medicinbalem. Tímto cvikem procvičíte šikmé břišní svalstvo. U cviků s medicinbalem si ale dávejte pozor. Cvičte jej jen za předpokladu, že nějaký ten pátek už bříško posilujete. Jestliže na něj nemáte dostatečně silné břicho, přetížíte bederní část páteře, což vám může jen uškodit.

Cardiem k plochému bříšku

Nevynechávejte intenzivní cvičení, kterým je cardio. Pokud nejste zrovna příznivcem běhání, zapište se na kruhový trénink nebo aerobic.

Detoxikujte se k lepšímu bříšku

Čas od času si dopřejte krátkou detoxikační kůru na bázi bylinkových čajů a zeleniny. Zbavíte se zbytečných toxinů a plynů, které vaše bříško zbytečně nadýmají.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze