Chtěly byste mít krásně rovné vlasy? Závidíte ženám, jejichž vlasy jsou jako hřebíky, zatímco ty vaše se kroutí a vesele si trčí do všech stran, jak se jim zrovna zachce? Nezoufejte. Rovné vlasy můžete mít i vy, když budete vědět, jak správně na to.

Také chci mít rovné vlasy!

V životě je to naprosto běžné. Ženy, které mají krásné vlny, touží po rovných vlasech, kdežto ty, jejichž hříva je přirozeně rovná, by si zase ze všeho nejvíce přály mít vlasy rozkošně vlnité. Inu ne nadarmo se říká, že za plotem je tráva zelenější…

Rada číslo jedna: vlasy je potřeba chránit

Kdo chce mít rovné vlasy, toho logicky napadne jednoduchý postup: vezme do ruky žehličku a svou hřívu s její pomocí zkrotí. Ano, je pravda, že tohle je metoda, na kterou můžete vsadit, ale měly byste přitom své vlasy chránit, protože v případě, kdy to budete dělat denně, jim akorát tak ublížíte.

Používáte-li žehličku, nezapomínejte vlasy chránit speciálními přípravky, které jsou určené k ochraně vlasů při tepelné zátěži. Vysoká teplota vlasy vysušuje a narušuje jejich strukturu, v důsledku toho se vám vlasy mohou začít třepit nebo lámat, což určitě nechcete. Takže žehlit ano, ale jen za předpokladu, že vlasy předtím ošetříte.

Rada číslo dva: vlasy musíte hydratovat

Pokud nechcete, aby byly vaše vlasy suché, díky čemuž by se mohly dát hůře tzv. zkrotit a mohly by si vesele poletovat kolem vaší hlavy, pamatujte na jejich patřičnou a pravidelnou hydrataci. Na tu můžete myslet už tehdy, kdy stojíte v drogerii před regálem s vlasovými přípravky – tehdy pro sebe vybírejte takové, které jsou hydratační a to platí jak v případě šamponů, tak i kondicionérů nebo vlasových masek.

Hydratační vlasová kosmetika se postará o to, že vašim vlasům dodá potřebnou vodu – tou zásobí vlasové vlákno, takže vlas bude hladší a nebude mít tendence vesele poletovat okolo hlavy.

Rada číslo tři: pozor si dejte na konečky

Chcete-li mít krásně rovné vlasy, pak určitě netoužíte po tom, aby vám výsledný efekt ničily roztřepené konečky. Bohužel na ty při své péči mnoho žen zapomíná a to je velká chyba. Rovné vlasy nebudou nikdy na pohled vypadat tak krásně, když se vám budou u konečků třepit, proto právě konečkům dopřávejte výživu.

Tou máme na mysli například vyživující séra, kterých je na trhu celá řada a jejich výhodou je, že se používá jen velmi malé množství, takže dlouho vydrží a navíc se dá použít prakticky kdykoli a kdekoli, klidně i několikrát během jediného dne.

Foto: Pixabay.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars

Visitor Rating: 1 Stars