Chcete-li mít krásné bříško, najděte si na cvičení pár minut každý den

Která z nás by si nepřála krásně ploché bříško, že jo? Právě bříško je ta část na našem těle, která se bohužel hubne ze všech jiných partií nejhůře. Dokonce se říká, že bříško se formuje především v kuchyni.

Pokud chcete mít ploché bříško a klidně i ten pekáč buchet, nad kterým u mužů my ženy často toužebně vzdycháme, musíte se v první řadě zaměřit na správný jídelníček. Když k tomu přidáte i vhodné cviky, dosáhnete svého cíle o to rychleji.

Začínáte? Tak pozor!

O plochém bříšku sní většina žen, ovšem jen málokterá je ochotná pro to i něco udělat. Je to především o tom vystoupit z komfortní zóny a začít pro svůj cíl něco dělat. Plochého bříška skutečně nedosáhnete ležením na gauči.

Pokud jste až do této chvíle necvičily a teprve začínáte, zpozorněte. Nejeden odborník vám totiž poradí, abyste ze začátku cvičily několikrát během dne. Vždy přitom stačí jen pár minut, které si pro sebe jistě ukradnete.

Opakujte cvičení několikrát během dne

Kdo je naprostý začátečník, měl by se spokojit s jedním cvičením jednou denně. Počítejte s tím, že  vaše bříško se bude po cvičení, které doposud neznalo, ozývat a to namožením a bolestmi, jež určitě pocítíte hned následující den.

Proto pokud začínáte, zvolte 2-3 cviky, které proveďte jednou denně po 10 opakováních a stačí. Po týdnu nebo čtrnácti dnech, záleží na tom, jak bude vaše tělo reagovat, můžete stejné cviky po 10 opakováních provádět 2-3x během dne. Postupně si tak tělo na pohyb zvykne.

Přidávejte cviky, které zabírají na bříško

Jakmile překonáte první týdny, řekněme si, že třeba jeden měsíc na zvyknutí postačí, můžete začít přidávat další cviky, nejlépe samozřejmě ty, které zabírají na bříško. Pamatujte, že nic se nemá přehánět a že je vždy lepší přidávat postupně a pomalinku, než to přepálit.

Mezi nejlepší cviky na bříško patří třeba criss-cross, kdy v lehu na zemi střídavě pokrčujete a narovnáváte nohy. Doporučit můžeme i cvik zvaný lift, který se provádí tak, že si lehnete na zem, nohy zvednete rovně nahoru a s nádechem budete nohy pokládat směrem k zemi.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.