Sluníčko je zdrojem nejen příjemného opálení a důležitého vitaminu D. Slunce má také na svědomé charakteristické sexy pihy, které se objevují na našich tvářích s příchodem slunečného počasí. Dříve se za ně ženy skoro až styděly a schovávaly je, současná doba naštěstí přeje přirozenosti, a tak jsme našly způsoby, jak tyto značky léta naopak více zvýraznit. 

Peeling jako základ

Pihy od sluníčka na špinavé a zničené pleti moc dlouho nevydrží. Díky pravidelnému peelingu a dalšímu čistění pleti získáte krásnou a zdravou pleť, která bude hydratovaná. Pihy se tak na vaší pleti budou držet jako klíšťata a více na této zdravé pleti vyniknou.

Na sluníčko s UV faktorem

Samozřejmě chápeme, že chcete docílit opáleného vzhledu a obličej mít posypaný pihami. Mohlo by se ale také stát, že z pih stanou pigmentové skvrny, které už tak moc hezké nejsou. Proto nezapomínejte používat krém s dosatečným UV faktorem (alespoň faktor 25).

Hydratační krém

Pleť v letních měsících potřebuje stejnou hydrataci, jako v zimních. Pleť je totiž od sluníčka, moře i chloru z bazénu vysušovaná a potřebuje tu správnou péči. Předtím, než nanesete hydratační krém, proveďte peeling, který jsme doporučovali výše. Hydratační krém je vhodné nanášet každý večer, ale i ráno před nanesením makeupu, či jiné kosmetiky.

CC krém

Pihy vám dodají i opáleného vzhledu. Nepotřebujete tak pomalu žádný makeup. Pokud si ale nedokážete představit vyjít z domu bez použití jakékoliv kosmetiky, sáhněte po BB nebo CC krému, který bleskurychle sjednotí tón vaší pleti a pihy neschová.

Bronzer a rozjasňovač

Chcete pihy a krásné opálení zvýraznit ještě více? Použijte bronzer nebo rozjasňovač, který obsahuje třpytivé částice. Dávejte pozor na množství rozjasňujících pomůcek, mohlo by se totiž stát, že na sluníčku se budete třpytit jako upír Edward ve Stmívání. V tomto případě se držte pravidla –  málo je někdy více.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments