První sobotu v březnu se konal už 23. Ročník udílení cen České filmové a televizní akademie Český lev. Tento galavečer však není pouze o skvělých výkonech herců, hereček nebo například režisérů, ale také o (ne)dokonalých róbách našich celebrit a zahraničních hostů. Jedná se totiž o velkou společenskou událost roku. Pro módní magazín se nabízí hodnocení outfitů známých osobností.

Jaký na ně máme názor? Čtěte…

Krásné, dokonalé a luxusní róby, do detailu propracované. Nevkusné, holé a neslušivé šaty, které mají rádoby kopírovat aktuální trendy, ale i džíny a ležení saka místo předepsaného smokingu. Mísil se vkus, tradice a kýč, stejně tak jako parfémový odér a emoce při udílení cen. Tak nějak lze charakterizovat letošního Českého lva, který by měl odpovídat Oscarové noci.

Udílení cen Českého lva bylo přesunuto z pražské Lucerny do Dvořákovy síně majestátního Rudolfína, a tak se očekávalo, že dress code bude o něco honosnější. Jestli se to ale celebritám povedlo, posuďte sami.

Jitka Schneiderová byla nominována za výkon ve vedlejší ženské roli ve snímku Ztraceni v Mnichově a svojí luxusní garderobu vkusně doplnila o nádherné šperky a decentní make-up, který podtrhla výraznými rty.

jitka-schnederova-cesky-lev
Zajímavý outfit zvolila Tereza Voříšková, která naprosto vynikala svými šaty, které kombinovaly kanárkově žlutou barvu, stříbrný transparent a černá ramínka na dekoltu. Róba sice neodpovídá standardu, ale přinejmenším je zajímavá a herečce velmi sluší.

tereza-voriskova-cesky-lev

Zahraniční host, jímž byl srbský herec Bjelac, byl oblečen podle etikety, avšak jeho přítelkyně to úplně nevychytala. Její outfit sice prezentuje oblíbenou a společensky vhodnou black & white kombinaci, avšak střih šatů, přehršel materiálů a průsvitná textílie její postavě výrazně nelichotí.

cl2016

Opravdu je někdy velmi náročné na takové gala zvolit správný, vkusný a detailně propracovaný outfit, který by odpovídal společenské etiketě, ve kterém jste nepřehlédnutelní a podléháte módním trendům. I když jsou někteří vůči vám kritičtí, neberte to vážně.

Nejdůležitější totiž je, abyste se v tom vy cítili skvěle. Protože to, jak se cítíte z vás právě vyzařuje. A o tom to je.

Foto: Archiv ČFTA

Načítání...

Diskuze