České ženy se neumí oblékat. Není divu, že jsou v Evropě pro smích, říkají módní znalci

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč na dovolené v zahraničí vždycky velmi dobře rozeznáte Čechy? Aniž by promluvili? Existuje mnoho módních chyb, kterých se čeští muži i ženy při oblékání dopouštějí. Některé z častých chyb bohužel velmi frekventovaně vidíme napříč Českou republikou. Jsou to do očí bijící módní prohřešky, které v Evropě nemají obdoby a o nichž si lidé povídají i na diskuzních serverech.

Vybrali jsme proto 7 prohřešků proti módě, které jsou zmíněny na světoznámém serveru Quora, které bohužel často vídáme v českých ulicích a u kterých doporučujeme se zamyslet nad změnou přístupu k módě.

Nesprávná velikost oblečení

Nesprávná velikost oblečení – Vybírání příliš velkého nebo malého oblečení je častou chybou, kterou ženy dělají. Nesprávná velikost může způsobit nevzhledné záhyby a roztažení materiálu, což vypadá neupraveně.

Oblečení nemusí být super drahé, aby bylo stylové. Daleko důležitější je umět si vybrat správnou velikost. A pokud máte nekonfekční velikost, pak si můžete za pár korun nechat oblečení upravit profesionální švadlenou. Nestojí to mnoho. V dnešní době se tomuto řemeslu velmi často věnují ženy v důchodu a berou to jen jako přivýdělek.

Nepřiměřený výstřih

Tento problém může být zvláště problematický v pracovním prostředí nebo na formálních akcích. Výstřih by neměl být příliš hluboký, aby nedocházelo k odkrývání více, než je vhodné. Příliš odhalený výstřih není příjemný ani pro muže, ani pro ostatní ženy. V pracovním prostředí se nehodí být odhalená až moc, je to zbytečné rozptylování, které do zaměstnání nepatří.

Neladící barvy

Kombinace neshodných barev může vypadat nevkusně a nedbale. Je dobré zvolit barvy, které spolu dobře ladí, aby celkový dojem byl elegantní, příjemný a oku lahodící. Pokud tápete nad správným výběrem hezky k sobě ladících barev, inspirujte se například na sociálních sítích. Najděte si své oblíbené influencery zaměřené na módu a „okoukat“ jejich styl, alespoň co se barev týče, pak nebývá úplně složité. Vždyť přece móda je o inspiraci.

Nesprávný výběr obuvi

Obuv je důležitou součástí celkového outfitu. Nesprávný výběr obuvi může celkový dojem zkazit. Například, když si vezmete sportovní obuv k formálnímu outfitu nebo naopak lodičky k džínům, často se to mine účinkem a nepůsobí to příliš elegantně.

Přeplněný outfit

Příliš mnoho vrstev nebo doplňků může vypadat chaoticky a přeplněně. Je důležité si vybrat správné množství vrstev a doplňků, aby celkový outfit byl vyvážený a elegantní. Vše je potřeba promýšlet a ne na sebe plácat co vás napadne.

Nesprávné nošení prádla

Prádlo je důležitou součástí celkového outfitu, která nesmí být opomíjena. Nesprávné nošení prádla, jako například viditelné podprsenky nebo kalhotky, může celkový dojem velmi ponížit. Důležitá je i správná a padnoucí velikost. Ta sice nesouvisí vyloženě s tématem dnešního článku, ale i tak je to něco, co by ženy neměly podceňovat. Nesprávná velikost přispívá negativně k nesprávnému prokrvování určitých partií a zároveň nesprávná velikost zrovna dvakrát nepřispívá k vytváření hezkých siluet.

Neodpovídající styl

Není důležité jen vybrat si oblečení, které vám sedí dobře, ale také oblečení, které odpovídá vašemu osobnímu stylu a situaci. Nosit oblečení, které nelichotí vaší postavě (a dělá přesný opak), je zkrátka nevzhledné. Pokud máte větší bříško, je vhodně na tuto partii neupozorňovat a v rámci vlastního zájmu volit například kalhoty s vyšším pasem, které dokáží větší bříško skrýt a pomáhá tak utvářet mnohem hezčí figuru, než jakou máte. Pomůže to i vašemu sebevědomí!

Čerpáno z: Quora.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.